Yurtdışı Üniversiteleri ve Askerlik Tecili

12.05.2016, 14:56

Bu sayfamızda Yurtdışı Üniversiteleri ve Askerlik Tecili hakkında sıkça sorulan sorulara yer vereceğiz.

Yurtdışında sınavlı yada sınavsız üniversite okumak askerliği erteler mi? Üniversitenin sınavlı yada sınavsız olması önemli değil. Yurtdışında lisans okumak askerlik tecili için yeterlidir.

Askerliğin tecil edilmesi için yurtdışı üniversitesinin YÖK denkliği olması gerekir mi? Hayır yök denkliğinin olması gerekmez. Özel öğrenci statüsü alarak askerliğinizi tecil edebilirsiniz. Askerlik tecil işlemleri için yurtdışı ülkelerin Türkiye temsilcilikleri size yardımcı olmaktadır.

İkinci bir üniversite olarak yurtdışında eğitim görmek askerliği tecil eder mi? 2. üniversiteyi okumak askerliği tecil etmez.

Yurtdışı Üniversiteleri ve Askerlik Tecili hakkında merak edilenleri yorum formundan sorabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

11 Yorum - "Yurtdışı Üniversiteleri ve Askerlik Tecili"

avatar
  Subscribe  
Bildir
ömer ünal
Ziyaretçi
ömer ünal

yurtdışında üniversite okuyan için yaş sınırı varmı

Ömer
Ziyaretçi
Ömer

Merhabalar Ben Kırgızistan Bişkek De İkamet Etmekteyim Burada Bir Üniversiteye Başladım Üniversite Öğrenci Kimliğimide Verdi 1997 Doğumluyum Nasıl Tecil Yaptırabilirim ?

Rabiya
Ziyaretçi
Rabiya

Merhaba benim arkadaşım bu sene üniversitede bi bölüme giremedi tecil hakkı 31aralikta bitiyor ve asker kaçağı olarak mi görünür ve askere hemen alınır mi

Hikmet Giray Sönmez
Ziyaretçi
Hikmet Giray Sönmez

Merhaba ben 1991 doğumluyum ve daha bu yaz açık lise mezunu oldum. 18 Ocak tarihine kadar da tecilliyim. Okuduğum süre zarfında her sene de tecil oldum. 18 Ocak tarihinde Askerlik şubesine gidip 3 sene daha tecil olma hakkım var mı? Var ise şöyle bir durum var, mümkünse bu sene Amerika Florida’ya gidiyorum ve özel bir üniversitede okumak için. Üniversite 2017 Ağustosunda başlayacak ve ben bu okulda 4 sene okuyacağım. 3 sene geçtikten sonra hala okuyorken askerliğimi tecil ettirebilir miyim? Ve bu tecil işlemi konsoloslukta yapılıyor mu? Çünkü Türkiye’ye dönme gibi bir durumum yok, hayatımı orada idame ettireceğim. Teşekkürler

Berir
Ziyaretçi
Berir

Merhabalar ben 1995 doğumluyum 1 kere açık lise için askerlik tecili yaptım 2 yıl tecil verdiler ama şuan tecilim bitiyor (31.12.2016 tarihinde ) Bosna Herkesde üniversiteye gitmek istiyorum fakat hazırlık mecburi duyduğuma göre hazırlık için tecil vermiyolar net bir bilgisi olan var mı yardımcı olurmusunuz?

Oğuzhan
Ziyaretçi
Oğuzhan

Tecil süresi ne kadar oluyor?

Tülin şakar
Ziyaretçi
Tülin şakar

Saray bosna Makedonya ve Kosovadaki üniversiteler askerik tecilinde kabul oluyormu

Yaşar Enes Özgen
Ziyaretçi
Yaşar Enes Özgen

yurtdısında okuyorum 3 yıllık tecilim vardı aralık 2015 te bitti ve ben 2016 mayısta özel ögrenci statüsüne basvurdum ve konsolosluk 1 ay içinde tecilin olur dedi ama e-devlete giriyorum hala en yakın askerlik şubesıne gidin diyor ne yapmalıyım?

Ertuğrul ÖZEREN
Ziyaretçi
Ertuğrul ÖZEREN

Kazakstan’ da üniversite 2. Senemde maddi nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım tecil edebilme gibi bir durumum varmı

sunay
Ziyaretçi
sunay

yurtdışında master yapmak askerliğimi tecil eder mi

// Yönetici Cevabı
Yurtdışında herhangi bir üniversitede master eğitimi ile askerliğinizi tecil edebilirsiniz.