logo
Ziyaretçi

Yazı Özeti

İÇİNDEKİLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Yoklama Kaçakları Uçağa Binebilir mi 2016?

Yoklama kaçakları uçağa binebilir ve yurtiçi uçuşlar yapabilir. Herhangi bir sorun olmuyor.

2- Yoklama Kaçağı Yurt Dışına Çıkabilir mi 2016?

Eğer haklarında mahkeme tarafından çıkartılmış arama kararı yoksa yoklama kaçaklarının yurt dışına çıkmasında herhangi bir engel yoktur. GBT’de asker kaçağı olarak gözükürsünüz ancak yurt dışına çıkma hakkınız mahkeme kararı olmadığı sürece engellenemez.

3- Yoklama Kaçakları GBT’de Çıkıyor mu 2016

2005 yılı ile 2013 yılları arasında bakayalar ve yoklama kaçakları GBT’de çıkmıyordu. Ancak 2013 yılında MSB ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan protokolle beraber artık yoklama kaçakları ve bakayalar, GBT’de çıkıyor. Ancak hakkınızda bir yakalama kararı olmadığı sürece hiçbir polis gelip evinize baskın yapmıyor. Yalnızca polis çevirmelerinde ve kontrol noktalarında kimlik kontrolünde yakalanıyorsunuz. GBT’de yakanladığınızda eğer mesai saatleri içerisinde ise polisler sizi askerlik şubesine götürüyor, mesai saatleri dışında yakalanmışsanız size bir tutanak imzalatıp 15 gün içerisinde askerlik şubesine gitmeniz gerektiğini tebliğ ediyor ve serbest bırakıyor.

4- Yoklama Kaçağı Otelde Kalabilir mi?

Otelde kalmasının önünde bir engel yok yalnızca oteller her gece kayıtlarını Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaştığı için otelde kaldığınız gece ya da sabah polis baskını yiyeceksiniz ve tutanak tutulacaktır.

  Kimler Neler Demiş?

  193 Yorum - "Yoklama Kaçakları Üzerine Sıkça Sorulan Sorular"

  Bildir
  Anonim

  Arkadaşlar mrb benim tecil 30 Haziaran 2017 de bitiyor. Öğrenmek istediğim tek şey 🙂 iş yerine yazı gönderiyorlarmış bu ne kadar sürede gelir? Bilgi verirseniz sevinirim.

  İleri

  Abiler arkadaşlar bende yoklama kaçağıyım eminyetten pasaport alabilirmiyim ne yapmam gerekir
  Lütfen yardımcı olun

  Anonim
  Merhaba arkadaşlar, sorularıma net cevap verebilirseniz çok memnun olurum ve şimdiden teşekkür ederim. Ben 31 yaşındayım yanlış bilmiyorsam 24 – 26 yaşından beri yoklama kaçağıyım. Bugüne kadar 1 defa 2 yıl önce otelde bana sabaha karşı polisler tutanak imzalattı ve 15 gün içerisinde şubeme gitmemi söyledi ancak ben hiç gitmedim. Bugüne kadarda bir çok kez trafikte çevrildim ve herhangi birşey diyen olmadı ki hatta askeriye bile çevirdi gümüşhaneden orduya geçerken o da birşey demedi kimlik kontrolü yaptı kemerden ceza yazdı yoladı. Sorularım şunlar: 1- Trafik çevirmelerinde gbt de çıkmıyormu yada çevirmelerde gbt sorgulamıyorlarmı? 2- Uçağa binebilirmiyim? Yurt içi – yurt… Devamını Oku »
  Osman

  Merhabalar )))) yurduisinda ogrenciyim ama universtenin denkligi yok ve caliaiyorum , tutanak kagidini 4 defa imzaladim ve 8 kez girip cikim disnhatlardan not ( ne yaparsaniz yapin jandarmaya denk gelmeyin,polisler gibi anlayisli degiller ))

  Anonim

  Havaalanında bir sıkıntı oluyormu bende iç hatlardan uçuş yapicam da bir sıkıntı çıkarımı kardeşim

  Burak

  Merhaba. 1977 doğumluyum, yoklama ve muayene olmadım. Fakat 2 defa biri öteki tarafta diğeri de yol kontrolünde olmak üzere gbt ye takıldım. Yol kontrolü mesai saatleri içinde olduğu için askerlik şubesine götürürdüm ve 15 gün içerisinde yoklama yaptırmam gerektiği söylenip serbest bırakıldım. Şimdi asıl sorun şu ben ikametgah kaydımı bir şekilde sildirdim. O yüzden bana ulaşamıyorlar. Hem kimlik yenileme hem de ehliyet almak istiyorum. Izlemem gereken yasal prosedür nedir. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  Soner

  26 mayıs cuma günü çevirmeye düştüm polis tutanak tuttu 15 gün içerisinde şubeye gitmen gerekiyor dedi bende tamam dedim ve ayrıldım. Ama maddi sıkıntılarım olduğu için gitmek istemiyorum bi süre şuan sigortalı bir işte çalışıyorum beni gelip burdan alırlar mı yardım edin lütfen konu hakkında ?

  Murat

  Bende kacaktı iş yerime fax atılar yoklama kacağı calıştırıyorsunuz hemen en yakın polis karakoluna teslim edin die yoksa iş yerine ceza sıgortadan cıkarıldım şimdi @kendisi1melek hotmail.com cvp yaz merak etim durumunj

  Anonim

  kardeşim ne kadar yoklama kaçağı olarak çalıştın sigortalı olarak?

  Anonim

  kardeşim ne zamandır yoklama kaçağı olarak çalışıyordun aynı iş yerinde?

  Anonim

  1973 doğumluyum üniversite mezunuyum 44 yaşında askere çağırıyorlar şimdi mahkeme açılmış ne yapılması gerekiyor

  Anonim

  askerlik çağı 41 yaş haddiyle ilğili net bilğisi olan varmı

  yusuf

  Arkadaş herkes ayrı birşeyler söylüyor tam bilen birisi yokmu yurtiçi uçuşlar yoklama kaçağı birisi herhan gibi bir sıkıntıyla karşılaşırmı gbt kontrolü felan yapiliyor mu checkin işleminden sonra bilen birisi yardımcı olsun.

  Tuna

  Rahatça binebilirsin bi sorun olmuyor geçen hafta bindim

  Anonim

  Merhaba benim nisanlim 1986 doğumlu yoklama kaçağı iki ay içinde nikah yapamk istiyoruz sorum olur mu bi defa tutanak imzaladı gbt de çıktı yardımcı olur musunuz nikah masasından alıp götürürler mi

  Bekor

  Sıkıntı olmaz

  wpDiscuz