logo
Ziyaretçi

Yoklama Kaçağı Cezası


Yoklama kaçağı cezası hakkında bilmeniz gerekenler; yoklama kaçağı cezası nereye ödenir? bakaya sorgulama nasıl yapılır? 2017 yılı belirlenmiş asker kaçağı cezası.


 

Kimler Neler Demiş?

652 Yorum - "Yoklama Kaçağı Cezası"

Bildir
ensar

25 mayısta tecilim bitti şubeyi aradım ne yapmam gerek dedim haziranın 1-30 arası gel askerlik öncesi hazırlık formu gibi bir şey yapacağız ağustosta askersin dedi, ben kasımda gitmek istiyorum sizce ne yapabilirm şubeye gidip ağustosa kadar rahat sonra kaçak mı olmalıyım yoksa şubeye gitmeden kasıma kadar kalmalımıyım ?

tarik

Merhaba 7 Haziranda mahkemem var .Mahkeme sonrası para cezası verdikten sonra ne zaman askere gidiliyor?Hemen mi ?Yoksa yine kaçak olmaya devam ve istediğin vakit askere mi gidiyorsun?Tam anlamadım.Çok az bilgi var internette.Nereden tam olarak bilgi alabiliriz?Teşekkürler

İlhan

Yaa kardeşlerim abilerim mahkeme sonucu alan kişiler rıca ediyorum sizden ben evliyim 1 cocugum var kaçarak evlendiğim için ailelerle aramız yok eşim ben askere gidersem ortada kalır. 5 yıllık bakaya durumdayım 2 kez tutanak imzaladım ve 5 gün sonra mahkemem var sonuç olarak durumum ne olur hemen askeremi alirlar yoksa para cezasımı verirler bu cezayıda hemenmi isterler lütfen cvp yazarsanız sevinirim

tarik

Banada mahkeme kagıdı geldi.Mahkeme sonucu para cezası gelir sonra ne zaman askere ?Nasıl işliyor tam olarak.Hiçbir yerde tam bilgi yok.

Akif

“Bakaya durumundayken “askerlik durum belgesi” aldım.
benim gibi yoklama kaçağı “bakaya” olan arkadaşlar çok vardır biliyorum.bu yuzden bugunki yaşadıklarımı açıklamak istedim. faydalı olur sanırım (tarih: 18 Ocak 2016)

mustafa

Geçen yıl mezun oldum askerligim edevletten bakıldıgında 2019a kadar tecilliydi askeriyeye gidip tecil ettirmedim edilceginide bilmiyordum ne tebligat nede bildiri askerlikle ilgili hic birşey elime ulaşmadı .Bugün otobuste gece yolculugu yaparken çevirme oldu benim asker kacagi oldugumu soylediler tutanak imzalatıp 15 gün icinde şubeye gitmemi istediler bu süreçten sonra ne olur? Ne biter?
2 yıllık tecil hakkim devam edermi yoksa en kisa zamanda askere alirlarmı? Şu durumda herhangi bir para cezası ödermiyim?
Yardımcı olursanız sevinirim şubeye gitmeye zamanım yok askerlikten daha önemli aile fertinden hasta olan biriyle ilgileniyorum. Askere gitmeyide can gönülden istiyorum.

Anonim

Evet alîrlar aga maksimum suren 30 gun

Anonim

Yolda jandarma mi yoksa polis mi cevirme yapti?

Umut

Meraba bende gbt ye girdim 15 gün tutanak imzaladım subeye gitmemi istediler gitmessem nolur eve gelirlermi ailevi sorunlarım var para cezası yazıp yazıp dururlarmı yoksa ikinci cevirmede beni direk askeremi alırlar

Anonim

Almazlar. Zorla alma yok

Anonim

Merhabalar memurum 7 Mayıs’ta tecilim bitti ve yerim belli(sınıflandırma) sorum teslim olmasan ne olacak memuriyet ile ilgili veya ceza alsam ne olacak

Anonim
Merhabalar, 2 hafta önce eve kağıt geldi. Tecilim bitmiş ve bakaya düşmüşüm. Dünde şansıma polis çevirdi ve GBT’de bakaya olduğum gözüktü. Tutanak tutuldu, 15 gün içinde şubeye gitmem gerektiği söylendi. Şimdi beni bekleyen süreç nedir bilgi verebilmeniz mümkün müdür. Mahkemeye çıkarılırsın diyenler oluyor, adresin belli evinden alınırsın diyenler oluyor. Yani lanet olsun gitmek istiyorum ama hiç zamanı değil. Herkesin anlattığı gibi ekonomik sıkıntılar var iş yerinde sıkıntılar var ben nasıl gideceğim. Hepsini geçtim önümüzdeki ay ciddi bir ameliyat geçireceğim. 2 defa estetik ameliyatı oldum hala büyük sorunlar yaşıyorum. 3. ameliyatı da olacağım. Ama ameliyat sonrası en az 3 hafta yatmam… Devamını Oku »
As.ş memur
1.TECİL -ögrenci olanlar mutlaka subeden durumunu sorsun, okuldan ogrenci oldugu bildirilmemisse subeye kacak kalma durumunuz olabilir. okuldan mezun olduktan sonra yada kaydinizi sildirdikten sonra mutlaka diplomaniz yada gecici mezuniyet veya kayit silme belgesi ile birlikte subeye muracaat edin,mezun olduktan sonra sube tecil veriyor diye bir durum yok,siz subeye muracaat etmezseniz sizin tecil istediginizi kimse bilmez,belki askere gitmek istiyorsyn, Edevlet uzerinden tecilli gozukmekte olanlar kisiler, okul mezun oldugunuzu bildirmediginiz icin tecilli gozukursunuz,sybeye hersekilde muracaat etmeniz gerekiyor 2.POLİS ve Jandarma tarafindan imzalatilan tutanaklar icin mutlaka 15 gun icinde subeyw muracaat etmeniz gerekiyor ,muracaat etmediginiz halde her tutulan tutanak para cezasi olarak size… Devamını Oku »
Ufuk

15 gün içinde şubeye müracaat edince bakaya içim şube de yapılan işlem nedir ? Bilgi verir misiniz

Ufuk

Benim de 15 gün içinde şubeye gitmemi istemişlerdi fakat gidemedim şu an 1 ay oldu.Benim için süreç nasıl izler bilgi verir misiniz.Gitmediği m için ceza mi yazıldı ne oldu lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Anonim

merhaba. eşim geçen hafta gbt ye çekmişler yoklama kaçağı olduğu için askerlik şubesine götürdüler eline sülüsü verip gönderdiler. artık asker kaçağı. asker kaçaklarının gitmediği her 1 Gün için 2 Gün askerliği uzuyor mu. araştırdığımda hiç böyle birşey görmedim sadece para cezası var ama çevremdekiler ısrarla askerliği uzar diyor. böyle birşey varmı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Anonim

Yok öyle birşey

wpDiscuz