Yeni çıkan tecavüz yasası dedikoduları hakkında

18.11.2016, 16:57

Tecavüz yasası nedir, yeni cinsel istismar yasası neleri kapsıyor, mağdurları tecavüzcüsü ile evlendirme geri mi dönüyor Detaylar haberin devamında …

Öncelikle meclise gelen cinsel istismar metnini bir okuyalım.

Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın, 16.11.2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi Muhakemesi Kanununun 231 inci maddesindeki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zamanaşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazın ortadan kaldırılmasına karar verilir.”

Yukarıdaki metinden görüleceği üzere bir tecavüz olayında mağdur olan kadınla evlenildiğinde tecavüzcünün beraat edeceğinden bahsedilmiyor. Neden bahsediliyor, cebir tehdit ve hile olmadan işlenen cinsel istismar suçlularına bu af getiriliyor. Peki ya kim oluyor bu suçlular.

Yaşı tutmayıp erken yaşta evlenen kişiler, tecavüzcü olmayıp cinsel istismar suçu işlemişlerdir. Çünkü Türk Ceza Kanunu’nda yaşı tutmayan biri ile evlenmek cinsel istismar suçu kapsamındadır ve hapis cezası gerektirir. Fakat bu durumdaki bazı kişiler çocuk sahibi olmuş olabiliyor, baba hapiste ve anne çocukları ile mağdur durumda olabiliyor.

Yasanın çıkartılmasının temel nedeni mağdur durumda olan bu ailelerdir. Yoksa mağdur kadını tecavüzcüsü ile evlendirmek diye bir olay yoktur.Kimler Neler Demiş?

9 Yorum - "Yeni çıkan tecavüz yasası dedikoduları hakkında"

avatar
  Subscribe  
Bildir
Nereye kadar böyle???
Ziyaretçi
Nereye kadar böyle???

Ne olursa olsun böyle bir karara sonuna kadar karşıyım; madem eski yasalara geri dönmek istiyorsunuz cinsel istismarcıları asın efendim. Tamam böyle bir karar alındı o zaman erkek çocuklarına yapılan tecavüz suçluları ne olacak ???

ziyaretçi
Ziyaretçi
ziyaretçi

cinsel istismar nedir ya sapıkların önü açılmış 18 yaşından küçüklere ehliyet verilmiyo ne evlenmesi dolar almış başını gitmiş milletvekilleri tecavüzcüleri düşünüyo gerçi bu ak koyunlar bunların hesbını nasıl vericeksiniz? ensarcılar çogalacak bir kereden bir şey olmaz yasasıda çıkar tecavuze ugrayan çocuklari bile iceri atarlar bunlar

Çocuk hakkı nerde?
Ziyaretçi
Çocuk hakkı nerde?

Çok merak ediyorum bu kanun hangi bakan hangi zengin iş adamı için cikdi pardon adam dedim hayvan için diycektim

Hayrettin
Ziyaretçi
Hayrettin

Bu durumun gittikce genisleyecegini nasil on gorulmez tecavuzcu yakinkari hemen magdura gidip manevi baski yapacagini nasil bilinmez.
Peki bu tasa sanki yeni cikmista 18.yaş alti evkenmenin suc oldugu yeniymis gibi. Kisaca yasanin kanunun yasakkadigı her hareket suctur o sucu işketenin cezasinida cekmeli. Ozurlu kizkara tecavuz eden o jadar yaratik varki. Bu mafdur ailelere hemen baski başlar maddi manevi.kabul ettirip sizde nikah kiyip bu suctan kurtukacaj o kadar ahlaksiz varki. Neden kanunun yasakkadigini kabuke zorlarsiniz Adaket hak mazlumun hakkini neden ahkajsizkarin emrine verirsiniz.?

Hasan yalova
Ziyaretçi
Hasan yalova

Yasayı iyi okuyun