Yakılan Türk Askerleri

Bugün sosyal medyaya düşen bir video ortalığı karıştırdı. Görüntülerde ışid tarafından yakılan türk askerleri olduğu iddia edilen 2 asker var.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük bir şok etkisi yarattı. Basında yer alan bilgilere göre Fethi Şahin ve Sefer Taş isimli iki Türk askerine ait olduğu iddia edilen görüntüler DAEŞ/IŞİD’in canilikte sınır tanımadığını gösteriyor. Vatandaşlar ise yetkililerden konu hakkında açıklama yapılmasını bekliyor.

DAEŞ/IŞİD tarafından sosyal medyaya servis edilen görüntülerde iki Türk askeri yakılarak şehit ediliyor. Basındaki bilgilerde, şehit edilen Türk askerlerinin isimleri Fethi Şahin ve Sefer Taş olarak ifade ediliyor. Şehit olan iki askerimizden Sefer Taş, 2015 yılında Kilis sınırında esir alındı. Diğer askerimizin de geçtiğimiz haftalarda El-Bab bölgesinde DAEŞ/IŞİD militanları tarafından kaçırıldığı ifade ediliyor.

Sputnik tarafından aktarılan başka bir habere göre de Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ve Muhammed Duran da DAEŞ/IŞİD militanları tarafından şehit edildi. Haberdeki ifadelere göre şehit olan iki askerimizin kaçırılma anlarına dair görüntüler de sosyal medyaya servis edildi. Konu hakkında yetkililerin açıklama yapması bekleniyor.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (34 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,45. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz