Yakacak Kömür Yardımı Başvuru İşlemleri

14.02.2017, 17:46

Sosyal bir devlet olmanın gereği olarak her yıl kış aylarında ihtiyaç sahiplerine yakacak kömür yardımı yapılmaktadır. Bu yardımdan faydalanabilmek için gerekli şartlar ve yapmanız gerekenler yazının devamında.

KÖMÜR YARDIMI KİMLERE VERİLİR?

Ekonomik ve sosyal yoksunluk içerisindeki vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yürütülen sosyal yardımlarından biri de “Kömür Yardımı” uygulamasıdır. İhtiyaç sahibi vatandaşların bu uygulamadan faydalanabilmeleri için “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı”nda ihtiyaç sahibi olarak dosyalarının bulunmaları gerekmektedir. Eğer vakıfta ihtiyaç sahibi olarak dosyanız yoksa aşağıdaki dilekçe ile beraber vakfa giderek kömür yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

KÖMÜR YARDIMI BAŞVURU

Kömür yardımı alabilmek için esasında başvuru yapmanıza gerek yoktur. Çünkü “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı” her yıl ihtiyaç sahiplerini tespit ederek gerekli yardımı sağlar. İhtiyaç sahiplerini belirleme işini genelde muhtarlar aracılığı ile yapar. Eğer kömür yardımına ihtiyacınız varsa muhtarınız ile görüşerek durumunuzu anlatabilirsiniz yada doğrudan ilinizdeki yada ilçenizdeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na giderek bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Dilekçeyi ister siz götürebilirsiniz, isterseniz de vakfa gittiğinizde hazır dilekçelerden faydalanabilirsiniz.Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir