Vekaletname Ücreti

13.05.2015, 17:28

2017 yılı noterlik bürolarında uygulanan Vekalet Ücretleri.

VEKALET ÜCRETLERİ

Yıl Tür Ücret
2017 Araç Satış Vekalet Ücreti 82,58 TL
2017 Diploma için Vekalet Ücreti 61,43 TL
2017 Avukat Vekaletname Ücreti 87,71 TL
2017 Noter Tapu Vekalet Ücreti (GayriMenkul Alış-Satış) 122,07 TL
Sayfada yazılan ücretler asgari ücretlerdir. Yazılanların çokluğuna göre vekalet ücreti artacaktır.
Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (57 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,02. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

228 Yorum - "Vekaletname Ücreti"

Bildir
Anonim

Selam arkadaslar bu noter fiyatları normal derecede mi sakami

Anonim

noter her mirasa ortak olmuş.. 122 lira nedir lan..50 kuruş kağıt parası neyiine yetmiyor.haram olsun.

Anonim

Babam kısmi felçli. Ziraat bankasından kulak cihazıyla bez parasının sağlık kuruluşundan alabilmek için vekalet gerekiyor noter eve gelirsen ücret né olur.

Anonim

kuze min adına gidip aracı satın alacağım bunun için bana araç satış vekaleti vermesi yeterli olur mu yoksa başka bir işlem de yapması lazım biir de ne kadr maliyet çıkar

Anonim

Geçici mezuniyet icin vekalet vermek istiyom ucreti ögrenebilir miyim

Seşcuk

Araç satışta oldugu gibi vekalet verdiğim kişi benim adıma araçta alabilirmi

Anonim

7 Mart 2017 itibariyle araç satış vekaleti verdim. Noter ücreti 90.50 liradır.

yardım lütfen

Merhaba nişanlım Kıbrıs’ta asker.Öğretmen alımları için mülakata başvuracak fakat bana vekalet göndermesi gerekiyor.Kıbrıs’tan Türkiye’ye vekalet nasıl gönderilir?Konsolosluğa mı yoksa direkt notere mi başvurmalı?Asker olduğu için nufus cüzdanını vermeyebilirlermiş bu durumda sıkıntı oluşturur mu?

Oguz

Eve noter nasıl gelir? Getirtmek için neler yapılmalı? Bilgilendirir misiniz?

Anonim

Annemin araciyla yurtdisina cikacagim. Annemin bana vekalet vermesi gerekiyormus. Ucreti nedir ve neasil vekalet cikartmam gerekmektedir.

Şebnem

Genel vekalet ücreti nedir

Anonim

eşimle Birlikte aldığımız bir ev için tek başına babasına vekalet vermesi eşimin doğru mudur? tapu kimin üstüne ise o tek başına söz hakkına sahip midir?

Süleyman

Evet tabu kimin üstünde o söz sahibidir ve olursa ayrılırsanız bir hak ev üstüne talep edemezsiniz.

Anonim

Vekalet fiyatları neden bukadar farklı eşim sordu 400 tl dediler bukadar fark neden var

Anonim

2017 avukat vekalet ucreti nekadar bilginiz varmi veya 2016 ya gore ucretler degistimi

ELA

88 TL Avukat vekalet ücreti. Daha bugün noterden verdim.

// Yönetici Cevabı
Sayfadaki ücretler ortalama ücretlerdir. Vekalet verdiğiniz konuların azlığı ve çokluğuna göre vekalet ücretleri değişmektedir.

Nurdan

Meraba,ben adres değişikliği için birine vekalet vermek istiyorum ücreti ne kadardır ve sonrasında o bekaletle benin yerime işlem yapabilir mi tekrar vekaleti kaldırmam mı gerekir ve bunun için tekrar ücret mi ödemem gerekicek öyleyse ne kadar?

Adem

Banim adım birşey satın albilirm

Adem

Ben vekalet versem başkasın benim adına birşey satın albilirmi tapuyu benim adına olmasını istiyorum mümkünmü

Ümit

Taşınmaz alım vekaleti verirseniz tapu sizin adınıza alınabilir

muhittin kara
apartmanımız 7 katlı ve toplam 23 dairen oluşuyor.5 dairede kiracı oturuyor.1 daire sahibi 2 ay sonra yerleşecek. benden önceki yönetici ile ilgili denetim raporu hazırlandı,konuyu danıştığımız avukatlarca nitelikli dolandırıcılık kapsamına girdiğini öğrendik. denetçinin topladığı genel kurulda çıkarılan zimmetin miktarı,ödemediği takdirde yasal işlemlerin başlatılması kararları apartman karar defterine yazıldı.yönetici istifa etti ve ben yönetici oldum.Karar defterindeki karara isitnaden önce noter onaylı ihtarname çektirmek istedim,noterlerin hiçbiri genel ifade yazdığı ve avukata vekalet verilmesi ile ilgili bir ibare yazılmadığı için onaylamayacağını söyledi,avukata danıştık,avukat da yöneticinin avukata vekalet vermesi gerektiği bu yönde karar alınması gerektiğini söyledi.3 kişilik yönetim kurulu olarak karar aldık yine onaylanmadı.bunun… Read more »
Gokhan

Komşumuz 70 yasinda tarlasini satmaya ben goturuyorum.saglik raporu, beklemek,islemler uzun suruyor.bana Vekalet verirse noter yada tapu saglik raporu istermi? Aynı meşakati yinemi yasariz???

Anonim

Sorman dahi hata, oncelikle satis yapabilir bilinci var mi akli denge yerinde mi raporu dahi gerekir. (vekalet vermek de satis yapmak ile ayni derece karar yetisi gerektirir.)

Kenan

Ben araç almak için şehir dışına çıktim aracın fenni muayenesi yoktu bende vekalet alıp muanesini yaptırdım şimdi satan arkadaş benden hakkı olmayan para istiyor vekaleti iptal ettirecekmis eğer ettirdi ise napmam gerekiyor

başak

Veraset ilamı(mirasçılık belgesi) bu belgede mirasçıların hepsinin isimleri yazılı mıdır??

Eğer mirasçılar az ise tapuda annenizden kalan gayrimenkulün devir işlemini mirasçılarla beraber yapabilir miyiz ?

Mirasçılar fazla ise noterliğe başvurup ne yapmamız gerekiyor ??

Tapuyu üzerinimize almakistiyoruz vekaleti biz veya bizim güvendiğiniz birisi vekil tayin edebilir miyiz ?

Bu işlemler için hangi evraklar gerekiyor ??
Kimlik fotokopisi
fotoğraf dışında ??
ikamet belgesi gerekiyor mu ?
vekalet ücreti ne kadar tutar?
toplu halde gidilmesi halinde vekalet ücretinde inidrim olur mu ??

mehmet altunçay

mirasçılık belgesini sulh hkuk mahkemesinden alabilirsiniz , tapudan intikal için bir kişinin müracaatı yeterlidir, 1 adet resim kimlik fotokopisi, mirasçılık belegesi ile müracaat yapabilirsiniz

unalyildiran

Merhaba dayim yurtdisinda oldugu icin vekaleten islerini ben yapiyorum..

Yeni evlendigim icin elimdeki vekaleti soyisim degisikligi nedeniyle kabul etmiyorlar…

Dayim olmadan vekaleti yeniletmem mumkun

mudur ??

Hayati Saylam

Mrb. Reddi miras vekaletinin ücteti ne kadar aceba? Teşekkürler

rabia

annem babam boşanıyor annemin avukatı baro tarafından tahsis edildi baronun atamış oldugu avukatların aldıgı vekalet ücreti ne kadar?

yasin

kayinpederim düğünde maganda kursunuyla vurularak öldürüldü mahkemeyi takip etmesi için avukata aile üyelerinin avukatlarina vekalet vermesi gerekiyormuş kişi başı ne kadar masraf tutar birde toplu halde vekalet verebiliyorlar mi? ücret de azalma olurmu? vekalet ücreti kişi başı ne kadardır noter dışında başka bir yer ücret alıyorum?

hakan gürses

toplu halde vekalet verilebilir. Noterden vekaletname çıkarma ücreti 83,71 TL dir. Avukata ödenecek ücret ise somut olayın özellikleri ve avukatla aranızda olan anlaşmaya bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca dava açılırken alacak miktarına göre değişen (nisbi) harç, gider avansı, bilirkişi ücreti, keşif masrafı vb. masrafları ödemeniz gerekmektedir. Dava sonunda haklı çıkmanız halinde bu masraflar karşı tarafa yükletilecektir.

Konuyla ilgili görüşmek için +90 542 368 98 96 Numaralı hattın Whatsapp üzerinden bilgi alabilirsiniz. Av. Hakan GÜRSES

cem

Merhaba annem ve 2 kardesim annemin uzerıne kayıtlı evdeki tum haklarını bana verdıklerıne dair noterden yazı verecekler hepberaber gidecegiz masrafımız ne kadar olur ?

elif

merhabalar, vergi yapılandırması işlemlerini kuzenimin benim yerime gerçekleştirebilmesi için hangi tür vekalet vermem gerekir?

birsenkurubaş

merhaba benimbabamvefatettiannemve bizkardeşleredüşenmallarınvekaletinialmak içiinnekadarücret öderiz başkayapmamız gerekenbir yasalişlem gerekirmi

Mehmet FIRAT

İyi günler babamın üstüne araç alım satımı yapmak istiyorum böyle bir vekalet varmı yoksa sadece araç satış vekaletimi var vede fiyatları nelerdir şimdiden teşekkürler

Ümit

Böyle bir vekalet alabilirsiniz 100 tl civarı ücreti tutar

özlem

Annemden genel vekalet alacam şeker ve tansiyon hastası banka işlemleri alım satım kredi kart iptal degistirme ne kadar tutar

1 2 3 6
wpDiscuz