Vekalet İşlemleri

noter-vekalet-islemleri

Noterde vekalet işlemleri, vekalet için gerekli belgeler ve vekalet verirken bilmeniz gerekenler yazı dizisi haberin devamında …

188 Yorum

İÇİNDEKİLER

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Vekalet için Gerekli Belgeler

  • Vekalet verecek olan kişinin nüfus cüzdanı ve TC Kimlik Numarası
  • Vekalet verilecek olan kişinin adı, soyadı ve kimlik numarası
  • Tapu bilgileri (Gayrimenkul ile ilgili işlemlerde)
  • Ruhsat bilgileri (Araç satışı ile ilgili işlemlerde)
  • 2 adet fotoğraf

Yukarıdaki belgeleri eksiksiz olarak tamamlayınız.

Vekalet Nasıl Verilir

Noter, vekalet verecek olan şahsın ve vekalet verilecek olan şahsın bilgilerini ve kimliklerini alır. Daha sonra vekalet verecek olan şahsa hangi konularda vekalet verecek olduğu sorulur ve vekalet verilecek olan konular tek tek eklenir. Ardından hazırlanan sözleşme vekalet verecek olan şahsa imzalatılarak birer nüshası noterde kalmak üzere verilir.

Vekalet Nasıl İptal Edilir?

Noterler üzerinden vekalet verilebileceği gibi verdiğimiz vekaleti iptal de edebilir. Notere giderek vekaletimiz için azilname düzenlemek istediğimizi söylüyoruz.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Sıkça Yapılan Noter Vekalet İşlemleri

  • Noter Tapu Vekaleti: Normal vekalet verme işleminden herhangi bir farkı yoktur. Vekalet verilecek kişinin notere gelmesine gerek yoktur. Vekalet verilecek kişinin kimlik fotokopisi ile tapu satışı için vekalet verilebilir.
  • Noter Diploma Vekaleti: Diplomanızı almasını istediğiniz arkadaşınıza vekalet vermek için arkadaşınızın nüfus cüzdanı fotokopisi ile notere gidiyorsunuz. Arkadaşınızın gelmesine gerek yoktur.
  • Noter Araç Satış Vekaleti: Yukarıdaki işlemlerden hiçbir farkı yok. Vekalet vermek istediğiniz kişiyle ya da o kişi olmadan onun nüfus cüzdanı fotokopisiyle notere giderek araç satış vekalet işlemlerini hallediyorsunuz.
  • Noterden Avukata Vekalet Verme: İşlemler tamamen aynı. Avukatla beraber notere gidiyorsunuz ve avukatı yetkilendirmek istediğiniz konuları notere yazdırarak vekaletinizi alıyorsunuz.

Yatalak Hastalar İçin Noter İşlemleri

Yatalak durumda olan notere gidemeyecek olan hastalar için noterin eve gelme durumu olabilmektedir. Her noter bu hizmeti vermek zorundadır. Ancak bu hizmet noterlik hizmetinden ayrı olarak ücrete tabidir.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Başka İldeki Birine Vekalet Verme

Vekalet vereceğiniz kişi ile farklı yerlerdeyseniz, vekaleti verecek olduğunuz kişi nüfus cüzdanı fotokopisini bilgisayardan taratıp size mail olarak gönderir. Siz de bu maildeki nüfus cüzdanı fotokopisini bilgisayardan yazdırırsınız. Elinizdeki bu nüfüs cüzdanı fotokopisi ve sizin kimliğiniz ile beraber notere giderseniz vekalet verecek olduğunuz kişi olmadan da vekalet çıkartabilirsiniz. Daha sonra çıkardığınız vekaleti posta yolu ile vekalet verdiğiniz kişiye gönderirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (414 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,44. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

188 Yorum - "Vekalet İşlemleri"

Bildir
avatar
TARIK
Ziyaretçi
TARIK

MUHASEBECİM VEKALET ALAMIYOR İNTERNETTEN SATISLARIM VAR MUHASEBECİ TUTTUM DENETİMLİ SERBESTLİK GÖRÜYORUM CEZAEVİNDE DEĞİLİM TAHLİYE OLDUM SİGORTALI BİR İŞTEDE ÇALIŞIYORUM NOTERDEN ONAY OLMUYOR BUNUN NEDENİ NEDİR VE BİZ BAŞKA NOTERLERLEDE BU KONUYU GÖRÜŞECEĞİZ NEDEN BU ŞEKİLDE BİR HATA VERİYOR NE YOL İZLEMEMİZ GEREKİYORBU KONUYLA ALAKALI ACİL BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVINIRIM

Sedef
Ziyaretçi
Sedef

Oğlumun velayeti bende fakat babası daha iyi bir eğitim sağlayacağından antalyaya babasının yanına gidecek oğlumun velayetini vermeden oradaki işlemleri halletmeleri için hangi belgeyi vermem gerekiyor ?

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Selamun aleykum
Üzerinde Haciz bulunan arac vekalet verilebilinirmi?

Ümit
Ziyaretçi
Ümit

Vekalet verilebilir

Faruk
Ziyaretçi
Faruk

Vekalet için 2 adet fotoğraf istiyor iki tarafında fotoğrafı mı lazim

Ümit
Ziyaretçi
Ümit

Vekalet veren için gerekiyor sadece

Yildiray altun
Ziyaretçi
Yildiray altun

Annem konut uzerine vekalet
gonderecek babama ayri yasiyorlar babam yurt disinda yasiyor ama annm babama guvenmiyor konut icin vekalet gonderdiginde bosayabilirmi Annemi yani vekaletnamede Tum kisis el bilgileri varya yapabilir mi bosayabilir mi ?

Ümit
Ziyaretçi
Ümit

Vekaletin konusu neyse o konuyla ilgili işlem yapılır yani boşanma durumu olmaz

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

Vekaleti verirse babana artık hak kalmaz üzerinde annenin

Yildiray altun
Ziyaretçi
Yildiray altun

Nenem konut uzerine vekalet

gonderecek babama ayri yasiyorlar babam they disinda ama annm babama guvenmiyor limit icin vekalet gonderdiginde bosayabilirmi ? Annemi yani vekaletnamede Tim kisisel Sandi bilgileri varya yapabilir mi bosayabilir mi ?

yılmaz
Ziyaretçi
yılmaz

tarlamız başkasının üstüne yazılmış bunu vekaletle geri almak için 23 mirasçı bulunuyor 1 vekaletle kaç kişi vekalet verebilir ve notere gerekli neler isteniyor 4 mirasçı farklı şehirde bunların vekaleti için fax yeterlimi gelmeleri gerekirmi tarlayı alacak kişinin oğlu vekalet alabilirmi teşekkürler

kerem
Ziyaretçi
kerem

Eşimin adına araç alacağım şehir dışından vekalet için kimliğini götürsem noterde halledebilir miyim

Ümit
Ziyaretçi
Ümit

Eşinizin noterde imzası gerekli

Tuncay
Ziyaretçi
Tuncay

Abime evdeki kakkimi benden almak istiyor ben iskenderundayim abim bursada vekalet iskenderundan noterden bursaya gonderebilirmiyim

Polat
Ziyaretçi
Polat

Satis vekaletinde resim lazim olurmu gayri menkul satış vekaletinde

Ümit
Ziyaretçi
Ümit

Evet

Ümit
Ziyaretçi
Ümit

Fotoğraf zorunludur

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi