Trafik Cezası Sorgulama

16.06.2016, 10:03

Trafik cezası sorgulama işlemleri; E-devlet trafik cezası sorgulama, EGM trafik cezası sorgulama. Detaylar haberin devamında…

İÇİNDEKİLER

TRAFİK CEZASI SORGULAMA

E-devlet trafik cezası sorgulama

  • e-devlet üzerinden Hizmet Listesi > Emniyet Genel Müdürlüğü > Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama menüsünü takip ediniz ya da doğrudan BURAYA TIKLAYIN.
  • Menüyü takip ettiğinizde açılan sayfada 5-10 saniyelik bir gecikme olacaktır o sırada veritabanından verileri çekiyor olacaktır. Bu sürenin sonunda son 1 yıl içerisinde sizin adınıza kayıtlı araçlarınıza kesilmiş cezalar varsa ekranda listelenecektir.

E-devlet üzerinden ceza sorgulama yapabilmek için yukarıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü trafik cezası sorgulama

  • EGM internet sitesine giriyoruz. TIKLAYIN
  • Açılan sayfada isim, soyisim, tc kimlik no ve doğum yılı bilgilerimizi giriyoruz ve sorgula kısmına tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada Araç plakasına yazılan ceza sorgulama ve sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama kısımlarından istediğimize tıklıyoruz.
  • Araç plakasına yazılan ceza sorgulaması yapmak istiyorsak Aracın plakasını ve Tescil Belge Seri ve No bilgilerini giriyoruz. Tescil belge seri no dediği araç ruhsatının arkasında yazan numaradır.
  • Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulaması yapmak istiyorsak TC No, Nüfss Cüzdan Harf Seri ve Nufüs Cüzdan Seri No bilgilerini yazıp sorgula diyoruz.

EGM üzerinden trafik cezası sorgulayabilmek için yukarıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.Kimler Neler Demiş?

15 Yorum - "Trafik Cezası Sorgulama"

avatar
  Subscribe  
Bildir
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

70 km hıza 427 tl ceza yedim,yani bu hıza nasıl bu kadar gelir bunlar kafayı yemiş Allah belalarını versin zehir zıkkım olsun yiyemesinler inşallah

kasım
Ziyaretçi
kasım

plaka ile ceza sorgulama nasıl yapabilirim. nüfus cüzdanı kaybettim ve ruhsatım da yanımda yok.

Köksal
Ziyaretçi
Köksal

08.08 2016 tarihinde giresundan istanbul mevkinde merzifonda sol giriş kanerasinin olduğu yerden 2 dakika arayla 2 ceza yemişim biri 199 biri 412 tl hizlarmda biri 97 biri 107 ben o yolda 110 tabelasini gördüm ve 110 u geçmedigim halde bu hizlarla nasıl ceza yerim aklım almıyor yorumlarda okudum 1 hafta içersinde geliyor yazıyor bana 1 ay sonra geldi ben şimdi küfür etmimde napayim allah belanizi versin geberin inşallah böyle soygun olmaz hadi mahkemeye versem devlet devlete her türlü koruyacagndan gerek de duymuyorum o kameralarinizi başınıza çalın. ..!!

erkan özerc
Ziyaretçi
erkan özerc

Merhaba Bugün kırmızı ışık ihlali yazdım o sırada yukarı dan gelen normal polis ekibi kornaya basıp telsizden nereye geçtiyse plakamı geçti daha sonra diyafondan devam et cezanı yazdırdım geçmiş olsun dedi ne mobese var ne de polis fotoğraf çekti nasıl bir yol izleyebiliriz ?

Uğur MEMİŞOĞLU
Ziyaretçi
Uğur MEMİŞOĞLU

Ben 1 dakika arayla radara düştüm 26.03.2016 da cezanın kesildiği tarih 31.07.2016 böyle adalet mi olur birde bana en son radara düştüğüm cezayı ödettikten sonra ilk üç radar sonra çıkıyor biz avanak mıyız yatırdık diye diğerleri de çıkıyor Allah bildiği gibi yapsın Çorum belediyesi , İlçe Emniyet Müdürlüğü , Taşeron firma Allah bildiği gibi yapsın sizleri elbet bir gün Adalet tecelli edecektir

Tanju
Ziyaretçi
Tanju

500 km yolda 4 tane radar cezası geliyor. Allah belanızı versin zehir zıkkım olsun.

KEREM
Ziyaretçi
KEREM

7257 CEZA YERİ YAZIYOR BUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ.

Hüseyin YAŞAR
Ziyaretçi
Hüseyin YAŞAR

Trafik cezaları sisteme ne kadar sürede düşer..

// Yönetici Cevabı
Trafik cezaları 1 hafta içerisinde sisteme düşmektedir.

buse
Ziyaretçi
buse

plakadan radar cezası nasıl sorgulayabilirim.

// Yönetici Cevabı
Trafik cezası sorguladığınızda zaten radar cezası yemişseniz onu da gösterecektir.