Sigortam Yatıyor mu?

Bir işverene bağlı olarak çalışan 4A’lı sigortalılar, sigortalarının yatıp yatmadığını sorgulayabilmek için e-devlet şifresi almak durumundadır. e-devlet şifresi olmayan sigortalılar, şifresiz olarak tc kimlik numarasıyla sigortasının yatıp yatmadığını öğrenemiyorlar.

Sigortam Yatıyor mu Nasıl Öğrenirim?

E-devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra sırasıyla E-Hizmetler > Sosyal Güvenlik Kurumu > 4A Hizmet Dökümü menüsünü takip edin. Açılan sayfada sigortalı hizmet dökümünüzü görebileceksiniz. Ya da doğrudan aşağıdaki linke tıklayarak sigortanızın yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYIN

Açılan sayfada sigortanızın dönem dönem yatırıldığı tarihleri ve ne kadar maaş üzerinden sigorta yapıldığınızı görebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus, sigortalar her ayın bitiminde ilk 5 gün içinde yatırılmalıdır.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (37 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,05. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Sigortam Yatıyor mu?"

Bildir
avatar
mesut
Ziyaretçi
mesut

sigortam yatıyor mu şifresiz nasıl öğrenebilirim, nerden bakabilirim.

// Yönetici Cevabı
Sigortanızın yatıp yatmadığını e-devlet harici herhangi bir internet sitesinden bakamazsınız. E-devletten bakabilmek içinde şifrenizin olması gerekiyor.

wpDiscuz