Ana Sayfa > Haberler > Kamu Personeli > Emniyet Personeli > Pomem 19. Dönem Özel Harekat Alımları İptal mi?

Pomem 19. Dönem Özel Harekat Alımları İptal mi?

Pomem 19. Dönem 10.000 Özel Harekat başvuruları neden ertelendi, Başvuruların ertelenmesine neden olan ihtimaller, 19. dönem pomem alımları iptal edilmiş olabilir mi? Detaylar haberin devamında …

Pomem 19. Dönem 10.000 özel harekat polis alımlarının başvuru tarihinin önce 10 Ekim’den 17 Ekime çekilmesi ve bugün yayınlanan 2. bir ilanla tarih verilmeden tekrar ertelenmesi akıllara özel harekat polisi alımlarının iptal mi edildiği sorusunu getiriyor.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nunda dün yaptığı kamuya alımların belirli bir süre durdurulduğu yönündeki açıklaması bu ihtimali kuvvetlendiriyor ancak yapılan açıklamada teknik sorunlardan bahsediliyor.

Önümüzde 4 ihtimal var.

1. İhtimal: Başvuru tarihleri ertelenerek oluşacak tepkiler azaltılıyor ve sonunda alımların iptal edildiği açıklanacak. (Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamasından yola çıkılarak bu sonuca varılabilir)
2. İhtimal: Pomem başvuru şartlarında değişiklik yapılacak ve kanun değişikliği için ek süreye ihtiyaç duyuyorlar. (KUVVETLİ İHTİMAL)
3. İhtimal: Halen daha FETÖ’nün kurumlardan temizlenememesi ve komisyonlarda FETÖ üyesi amirlerin olabileceği göz önünde bulunduruluyor ve Emniyetteki FETÖ’cüler temizlenene kadar Polis alımlarının ertelenmesi. (KUVVETLİ İHTİMAL)

Açıkçası teknik bir nedenden ziyade yukarıdaki 3 ihtimal söz konusu. Çünkü bu zamana kadar bütün POMEM başvurularının altından sorunsuzca kalkan Pomem, bu alımlarda neden teknik bir sorun yaşıyor. Üstelik sistem değişikliği de söz konusu değil.

İlerleyen günlerde sonucu göreceğiz.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum - "Pomem 19. Dönem Özel Harekat Alımları İptal mi?"

Bildir
avatar
Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Iptal söz konusu olur mu yaa, umutlarini bu sinava bağlamış binlerce yigit var . Allah aşkına iptal etmeyin lütfenn. Kahrolorum.

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Başvuru numarasi önemli mi

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Arkadaşlar bu başvuru numarasi önemli mi

aykut
Ziyaretçi
aykut

89 dogumlular basvurabilecekmi

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Askerlik Şartı Kaldırılsın !!!

Mahmut
Ziyaretçi
Mahmut

yaparsın Olur biter 😀

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi