Pomem 19. Dönem Özel Harekat Alımları İptal mi?

Pomem 19. Dönem 10.000 Özel Harekat başvuruları neden ertelendi, Başvuruların ertelenmesine neden olan ihtimaller, 19. dönem pomem alımları iptal edilmiş olabilir mi? Detaylar haberin devamında …

Pomem 19. Dönem 10.000 özel harekat polis alımlarının başvuru tarihinin önce 10 Ekim’den 17 Ekime çekilmesi ve bugün yayınlanan 2. bir ilanla tarih verilmeden tekrar ertelenmesi akıllara özel harekat polisi alımlarının iptal mi edildiği sorusunu getiriyor.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nunda dün yaptığı kamuya alımların belirli bir süre durdurulduğu yönündeki açıklaması bu ihtimali kuvvetlendiriyor ancak yapılan açıklamada teknik sorunlardan bahsediliyor.

Önümüzde 4 ihtimal var.

1. İhtimal: Başvuru tarihleri ertelenerek oluşacak tepkiler azaltılıyor ve sonunda alımların iptal edildiği açıklanacak. (Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamasından yola çıkılarak bu sonuca varılabilir)
2. İhtimal: Pomem başvuru şartlarında değişiklik yapılacak ve kanun değişikliği için ek süreye ihtiyaç duyuyorlar. (KUVVETLİ İHTİMAL)
3. İhtimal: Halen daha FETÖ’nün kurumlardan temizlenememesi ve komisyonlarda FETÖ üyesi amirlerin olabileceği göz önünde bulunduruluyor ve Emniyetteki FETÖ’cüler temizlenene kadar Polis alımlarının ertelenmesi. (KUVVETLİ İHTİMAL)

Açıkçası teknik bir nedenden ziyade yukarıdaki 3 ihtimal söz konusu. Çünkü bu zamana kadar bütün POMEM başvurularının altından sorunsuzca kalkan Pomem, bu alımlarda neden teknik bir sorun yaşıyor. Üstelik sistem değişikliği de söz konusu değil.

İlerleyen günlerde sonucu göreceğiz.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (38 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum - "Pomem 19. Dönem Özel Harekat Alımları İptal mi?"

Bildir
ali
polisliği sadece güç meselesi olarak düşünmemek lazım polislik biraz da karakter ve kişilik meselesi ergenliğin son demlerindeki bir çocuğu özel harekatçı yaparsan ya ucuz kahraman olur ya üst devreleri amirleri menfi çıkarları uğruna faydalanır kullanır kenarıya atar ya da kendisini kendi üniformasına güvenerek mesleği kirletebilir (sarkıntılık vb.) batırır… ha ben demek istemiyorum beni alın diye söylediklerim yanlış anlaşılmasın bence kişiliği oturmuş insanlar yapsın bu mesleği gerideki her şey spor ve eğitimle olur zaten… ha bir yandan şu da var askerlik şartını kaldırıp rekabeti artırıyorsan yaş sınırını da yükselteceksin işime geldiği gibi diye bir anlayış yok ya hukuku tam uygula KHK… Read more »
Mustafa

Iptal söz konusu olur mu yaa, umutlarini bu sinava bağlamış binlerce yigit var . Allah aşkına iptal etmeyin lütfenn. Kahrolorum.

Ahmet

Başvuru numarasi önemli mi

Ahmet

Arkadaşlar bu başvuru numarasi önemli mi

aykut

89 dogumlular basvurabilecekmi

Mehmet

Askerlik Şartı Kaldırılsın !!!

Mahmut

yaparsın Olur biter 😀

wpDiscuz