Ana Sayfa > Haberler > Kamu Personeli > Emniyet Personeli > Özel Harekat PÖH Başvuru Yapanların Dikkatine

Özel Harekat PÖH Başvuru Yapanların Dikkatine

Başvuruları 2 Kasımda başlayan Özel Harekat Alımlarında, başvuru yapan adaylar için hazırladığımız özel haberimiz. Pöh başvuru sonrası yapılması gerekenler ve merak ettikleriniz. Detaylar haberin devamında …

Özel Harekat Polisliği için başvuru yapan adaylar, başvuru sonrası aşağıdaki işlemleri yapmalıdır.

Adım 1: Gerekli Belgelerin Hazırlanması

PÖH ilanında da yer alan belgeler hazırlanmalıdır. Bu belgelerden bazıları pa.edu.tr internet sitesinde yayınlanacak, bazılarını da biz temin edeceğiz.

Bizim temin edeceğimiz belgeler: Nüfus cüzdanı fotokopisi, Diploma aslı ve fotokopisi, 4 adet biyometrik fotoğraf, sınav ücreti yatırdığınıza dair banka dekontu, eğer yaş düzeltmesi yaptırılmışsa yaş düzeltme belgesi, eğer şehit veya vazife malülü eş veya çocuğu iseniz şehitlik veya vazife malullük belgesi

pa.edu.tr internet sitesinde yayınlanacak belgeler: T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, Sınav başvuru dilekçesiAday sağlık bilgilendirme formu, Adayların fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin bulunmadığına dair beyanı, Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, Sınav Giriş Belgesi. Pa.edu.tr internet sitesinde yayınlanacak bu belgeler henüz yayınlanmadı. Bu belgelerin 20 Kasım’a doğru yayınlanacağını düşünüyoruz. Yayınlandığında haberdar olmak için facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Adım 2: Mülakat Tarihlerinin Öğrenilmesi

Pa.edu.tr internet sitesinde mülakat tarihleri yayınlanacak. Henüz mülakat tarihleri yayınlanmadı.

Adım 3: Sınav Giriş Yerinin Öğrenilmesi

Pa.edu.tr internet sitesinde sınav giriş belgeniz yayınlanacak. Bu belgede sizin sınava girecek olduğunuz yer ve saat yazılı olacaktır. Henüz yayınlanmadı.

Adım 4: Mülat Sınavına Girilmesi

Sınav giriş belgenizin üzerinde yazan tarih ve saatte yukarıdaki belgeleri temin ederek sınav yerinize gidiyorsunuz. Sınav yerleri POMEM eğitim merkezleri oluyor. Burada guruplar halinde içeri alınıyorsunuz ve başınıza verilen bir polisle beraber aşağıdaki işlemleri yapıyorsunuz.

Öncelikle evrak kontrolü yaptırıyorsunuz.

Ardından ön sağlık aşamasına geliyorsunuz. Burada sizi genel bir muayeneden geçiriyorlar. Burada dikkat edilen hususlar, boy kilo oranınız, vücudunuzda dövme olup olmaması ve renk körlüğü.

Daha sonra spor aşamasına gidiyorsunuz. Bu aşamada ilanı yapılan parkuru belirli saniyeler arasında bitirmeye çalışıyorsunuz.

Spor aşamasını da başarı ile geçen adaylar artık sözlü mülakatın yapılacak olduğu yerlere gidiyorlar. Sözlü mülakattan sonra çıkıyorsunuz ve sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyorsunuz.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (21 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,48. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

109 Yorum - "Özel Harekat PÖH Başvuru Yapanların Dikkatine"

Bildir
avatar
barış
Ziyaretçi
barış

sözlü mülakat tarihleri tam olarak ne zaman belli olacak bilen var mı.

Rahim E.
Ziyaretçi
Rahim E.

Selamün aleyhin arkadaşla ben parayı yatırdım internetten başvuruda yaptım ama sınav belgelri acıklandıgında siteye girdim ama benin sinav belgem aciklanmamiş

Adem K.
Ziyaretçi
Adem K.

selamün aleyküm beyler.lise diplomamı e devletten çıkartsam aslı yerine geçerli olurmu bilgisi olan varmı ?

Garip
Ziyaretçi
Garip

Barkod numarasini kaybettim bisey olur mu bilen varsa bi cevap yazsin arkadaslar

Sezer
Ziyaretçi
Sezer

Bu diplomanın aslı gibidir damgalı olanını kabul ediyorlarmı

Ali Selim
Ziyaretçi
Ali Selim

Benim telefonum çalındı barkod numarası içinde gitti bir daha bulma şansım yok mu beyler bayanlar

Srtnpnr
Ziyaretçi
Srtnpnr

Merhaba ali selim msjımı alırsan bana dönüş yaparmısın teşekkürler

Yasin
Ziyaretçi
Yasin

Peki ikametgah ettigimiz ilin dısında yani baska bir ilde sınava girebiliyormuyuz bu konu hakkında bilgi almak istiyorum

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

arkadaşlar benim lise diplomam üniversitede onun yerine e devletten mezuniyet belgesi (barkodlu) alsam oluyor mu?

Doğukan
Ziyaretçi
Doğukan

Başvurusu onaylanan ama Sınav ücretini zamanında Yatiramayan Arkadaslar için parayi yatirabilmeleri için bi duzenleme yapilabilirse çok iy olur Maddi manevi sebeplerden parayi yatiramayan bu konuda çok mağdur arkadaşımız var

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Arkadaslar bilen yok mu

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi