Ana Sayfa > KURUMLAR > Bağımsız Kurumlar > YÖK > ÖSYM > ÖSYM AİS Aday Şifremi Unuttum

ÖSYM AİS Aday Şifremi Unuttum

ÖSYM’nin düzenlediği sınavlardan birine başvuracaksınız fakat ÖSYM aday işletim sistemi şifrenizi unuttunuz. Aşağıdaki adımları izleyin.

ÖSYM AİS ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM

ÖSYM aday şifrenizi kaybetmişseniz izleyebileceğiniz 2 yol var.

E-devlet Şifresi ile giriş yapma: AİS sistemine artık e-devlet şifreniz ile de girebiliyorsunuz. AİS ana sayfasında, sayfanın sağ üst köşesinde e-devlet ile giriş bölümü var. AİS şifreniz olmadan e-devlet şifrenizle AİS’e giriş yapabilirsiniz.

Şifre Değiştirme: Ais ana sayfasında sisteme giriş yazısına tıklayın. Açılan menüde şifremi unuttum bağlantısına tıklayın. Daha sonra sırası ile Kimlik No Kontrol > Kimlik Bilgisi Kontrol > Güvenlik Sorusu Kontrol aşamalarını geçerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ancak güvenlik sorunuzu hatırlamıyorsanız şifrenizi değiştirebilmek için size en yakın ÖSYM sınav merkezine gitmeniz gerekmektedir. Başvuru merkezine giderken yanınızda mutlaka nüfus cüzdanınızı yada pasaportunuzu bulundurunuz.

Ais şifremi unuttum ne yapmalıyım: Lütfen yukarıdaki yazıyı dikkatle okuyunuz. Tarif edilen adımları uyguladıktan sonra şifrenizi değiştirdiğinizde mutlaka yeni şifreyi bir yere not edin.
Ais şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim? Güvenlik sorunuzu hatırlıyorsanız Ais sayfasından online olarak değiştirebileceğiniz gibi bizzat ösym başvuru merkezlerine giderek de değiştirebilirsiniz.
Ais şifremi unuttum nerden alabilirim? Güvenlik sorunuzu hatırlamıyorsanız ösym başvuru merkezlerinden yeni şifrenizi alabilirsiniz.

 

YGS ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM

YGS şifresini unutanlar e-devlet şifresi ile beraber aise giriş yapabileceği gibi güvenlik sorusunu hatırlıyorsa AİS’ten hatırlamıyorsa ösym merkezlerinden yeni şifrelerini alabilirler.

KPSS ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM

KPSS şifresini unutanlar e-devlet şifresi ile beraber aise giriş yapabileceği gibi güvenlik sorusunu hatırlıyorsa AİS’ten hatırlamıyorsa ösym merkezlerinden yeni şifrelerini alabilirler.

ALES ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM

ALES şifresini unutanlar e-devlet şifresi ile beraber aise giriş yapabileceği gibi güvenlik sorusunu hatırlıyorsa AİS’ten hatırlamıyorsa ösym merkezlerinden yeni şifrelerini alabilirler.

LYS ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM

LYS şifresini unutanlar e-devlet şifresi ile beraber aise giriş yapabileceği gibi güvenlik sorusunu hatırlıyorsa AİS’ten hatırlamıyorsa ösym merkezlerinden yeni şifrelerini alabilirler.

DGS ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM

DGS şifresini unutanlar e-devlet şifresi ile beraber aise giriş yapabileceği gibi güvenlik sorusunu hatırlıyorsa AİS’ten hatırlamıyorsa ösym merkezlerinden yeni şifrelerini alabilirler.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (45 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,90. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi