Muayenesiz Araç Kullanma Cezası

25.06.2016, 12:03

2017 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan Muayenesiz Araç Kullanma Cezası. Ceza miktarlarını görmek için haberin devamını okuyun.

MUAYENESİZ ARAÇ KULLANMA CEZASI

Yıl Cezası Erken Ödeme Ceza Puanı
2017 95 TL 71.25 TL 10
2016 92 TL 69 TL 10
2015 88 TL 66 TL 10

SIKÇA SORULAN SORULAR

Muayenesiz Araç Bağlanır mı? Muayenesiz araçlar trafik kontrolünde yakalandığında bağlanmaz. Yalnızca idari para cezası kesilir ve 7 günlük süre tanınır. Bu süre içerisinde aracın muayenesi yaptırılmalıdır. Eğer bu süre içerisinde aracın muayenesi yaptırılmazsa, bir sonraki trafik kontrolünde aracınızın muayenesi yoksa aracınız bağlanır.

Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.


Kimler Neler Demiş?

11 Yorum - "Muayenesiz Araç Kullanma Cezası"

avatar
  Subscribe  
Bildir
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

slm ozel serviste calısıyordum trafık polisi cevirdi beni vizenin suresi gecmisti vizeye ceza yazdı arc sahibine 90 tl odemiş bana 522 tl yazmıs bana makbuz vermedi ben bunu 4 gun once e devletı kurcalarken gordum ne yapmam gerek

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Arkadaşlar aracının vizesi bugün bitti yoğunluk nedeni ile yapamadım bugün pazartesiye. Randevu aldım ama pazar günü İzmir e gitmem gerekiyor sıkıntı olurmu

ALAATTİN
Ziyaretçi
ALAATTİN

muayenesiz yakalandım ve yedi gün süre verdiler.Bu sürede aracı hazırlayamadım eksikleri giderdim ve randevu aldım fakat süreyi aştım.BU BOŞLUKTA TEKRAR TRAFİK KONTROLÜNE DENK GELİRSEM NASIL BİR UYGULAMA BENİ BEKLER. RANDEVUM VAR MSJ OLARAKTA GELDİ

DİNÇER AKTAŞ
Ziyaretçi
DİNÇER AKTAŞ

araç fenni muayeneden 92 TL ceza yediği zaman bu ceza plakaya mı kesilir kişiye mi ? çok acil yardımcı olursanız sevinirim.

Sadettin
Ziyaretçi
Sadettin
Aracın muayenesi bitmeden önce randevu aldım. Randevuyu 15 gün sonraya bulabildim, çünkü ilçemize gezici muayene aracı geliyor. Aracın muayene bitiminden 4 gün sonra trafik ceza yazdı. Tüv- Türkü aradım, normal şartlarda kesilmemesi gerektiğini ama trafik polisinin inisiyatifinde olduğunu söyledi. Burada bir kural boşluğu var sanki. Haaa bir de bir güzel tartaklandım, hemde cadde ortasında 5 – 6 polis memuru tarafından, neymiş efendim neden “acele eder misiniz” demişim, ohal varmış, istedikleri kadar beklete bilirlermiş, Arabada 2 tane küçük çocuğum var, bir ceza belgesi yazmaları için sabah saat 09.30 gibi 20 dakika bekletildim. Sorun değil 2 saatte beklerim, işimi öteler beklerim lakin… Devamını Oku »
mehmet
Ziyaretçi
mehmet

bu ceza fazla diğilmiş ama yinede muayenenizi yaptırın. bu ceza haricinde aracının muayenesini yaptırırken de bir ceza ödüyorsunuz.

muhsin
Ziyaretçi
muhsin

yaklaşık 1.5 aydır aracımın muayenesi yok. randevu aldım 1 hafta içerisinde aracın muayenesini yaptıracağım

gündüz
Ziyaretçi
gündüz

benim eşim geçenlerde çevirmede yakalandı. Aracın muayenesi yoktu 92 TL ceza kestiler. Yalnız bu ceza araç sahibine değil sürücüye kesiliyor.