Muayenesiz Araç Kullanma Cezası

25.06.2016, 12:03

2017 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan Muayenesiz Araç Kullanma Cezası

MUAYENESİZ ARAÇ KULLANMA CEZASI

YılCezasıErken ÖdemeCeza Puanı
201795 TL71.25 TL10
201692 TL69 TL10
201588 TL66 TL10

SIKÇA SORULAN SORULAR

Muayenesiz Araç Bağlanır mı? Muayenesiz araçlar trafik kontrolünde yakalandığında bağlanmaz. Yalnızca idari para cezası kesilir ve 7 günlük süre tanınır. Bu süre içerisinde aracın muayenesi yaptırılmalıdır. Eğer bu süre içerisinde aracın muyanesi yaptırılmazsa, bir sonraki trafik kontrolünde aracınızın muayenesi yoksa aracınız bağlanır.

Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (35 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,60. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum - "Muayenesiz Araç Kullanma Cezası"

Bildir
Sadettin
Aracın muayenesi bitmeden önce randevu aldım. Randevuyu 15 gün sonraya bulabildim, çünkü ilçemize gezici muayene aracı geliyor. Aracın muayene bitiminden 4 gün sonra trafik ceza yazdı. Tüv- Türkü aradım, normal şartlarda kesilmemesi gerektiğini ama trafik polisinin inisiyatifinde olduğunu söyledi. Burada bir kural boşluğu var sanki. Haaa bir de bir güzel tartaklandım, hemde cadde ortasında 5 – 6 polis memuru tarafından, neymiş efendim neden “acele eder misiniz” demişim, ohal varmış, istedikleri kadar beklete bilirlermiş, Arabada 2 tane küçük çocuğum var, bir ceza belgesi yazmaları için sabah saat 09.30 gibi 20 dakika bekletildim. Sorun değil 2 saatte beklerim, işimi öteler beklerim lakin… Read more »
mehmet

bu ceza fazla diğilmiş ama yinede muayenenizi yaptırın. bu ceza haricinde aracının muayenesini yaptırırken de bir ceza ödüyorsunuz.

muhsin

yaklaşık 1.5 aydır aracımın muayenesi yok. randevu aldım 1 hafta içerisinde aracın muayenesini yaptıracağım

Teoman duran

Ne kadar ceza ödediniz lütfen yazarmisiniz

gündüz

benim eşim geçenlerde çevirmede yakalandı. Aracın muayenesi yoktu 92 TL ceza kestiler. Yalnız bu ceza araç sahibine değil sürücüye kesiliyor.

wpDiscuz