MKEK 5 Müfettiş Yardımcısı Personel Alım İlanı

MKEK Müfettiş Yardımcısı Personel Alım İlanı detayları aşağıdadır. Son başvuru tarihi: 23 Eylül 2016 [wptab name=’ALINACAK PERSONEL’] Ünvanı Adet Aranan Nitelikler Müfettiş Yardımcısı 5 [/wptab] [wptab name=’ŞARTLAR’] – ÖSYM tarafından 2015 veya 2016 yıllarında A Grubu kadroları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları KPSS (A) Grubunda, KPSSP54 puan türünden 75 ve daha üzeri puan almış […]

MKEK Müfettiş Yardımcısı Personel Alım İlanı detayları aşağıdadır.
Son başvuru tarihi: 23 Eylül 2016

[wptab name=’ALINACAK PERSONEL’]
Ünvanı Adet Aranan Nitelikler
Müfettiş Yardımcısı 5
[/wptab] [wptab name=’ŞARTLAR’]

– ÖSYM tarafından 2015 veya 2016 yıllarında A Grubu kadroları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları KPSS (A) Grubunda, KPSSP54 puan türünden 75 ve daha üzeri puan almış olmak,

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak.

– Sınav başvurusunu süresi içerisinde, usulüne göre ve gerekli belgeleri sunarak yapmış olmak.

– Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarında görevini devamlı yapmaya elverişli olmak.

– En az 4 yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

– Yazılı sınavın açıldığı 2016 yılının Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 tarihinden sonra doğanlar).

[/wptab] [wptab name=’BAŞVURU’] – Başvurular, sınav duyurusunun Resmi Gazetede yayımlanmasını takip eden günden başlayacak, 23/09/2016 tarihinde saat 17:30’da sona erecektir. – Başvurular, “MKE Kurumu Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcısı Giriş Sınavı Başvuru Formu” ile yapılacaktır.

– Başvuru Formu ve Özgeçmiş Formu, (www.mkek.gov.tr) internet sayfasından indirilmek suretiyle veya Teftiş Kurulu Başkanlığından temin edilebilir. Başvuru Formları usulünce doldurulduktan sonra “MKE Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı, Anadolu (Tandoğan) Meydanı 06330 ANKARA” adresine şahsen veya posta yoluyla süresi içerisinde teslim edilecektir. Postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı, 23/09/2016 tarihinden sonra Başkanlığa ulaşan başvurular dikkate alınmayacaktır.

– Başvuru Formuna, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı, yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı ya da Kurum tarafından onaylı örneği, Özgeçmiş Formu ve son altı ay içinde çekilmiş (4,5×6 cm.) 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacaktır).
[/wptab] [wptab name=’SINAV’]

MKEK Müfettiş Yardımcılığı Sınavı

– Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır.

– Başvurusu kabul edilen adaylardan en yüksek puana sahip ilk 100 (Yüz) kişi yazılı sınava katılmaya hak kazanır.

– Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların sayısının 100 kişiden fazla olması halinde, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 100 aday giriş sınavına alınacaktır. Eşit puan almış olmaları nedeniyle 100 üncü sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır

– Çoktan seçmeli olarak yapılacak yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmaz.

– Giriş sınavının yazılı bölümü 23 Ekim 2016 tarihinde, 10:00-13:00 saatleri arasında tek oturum olarak, Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi Emniyet Mah. İncitaş Sok. Ord. Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu Binası B Blok Kat 5 06500 Beşevler/ANKARA adresinde yapılacaktır.

– Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adayların isimleri Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünün www.mkek.gov.tr adresindeki resmi Web sayfasında yazılı sınavdan en az 15 gün önce ilan edilecektir. Ayrıca adaylara elektronik posta ve/veya kısa mesaj yoluyla bildirilecektir.

– Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınava giriş belgelerini, yazılı sınava katılmaya hak kazandıklarının ilanından itibaren 21 Ekim 2016 tarihi saat 17.30’a kadar MKE Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığından alacaklardır. Adaylar 23 Ekim 2016 tarihindeki yazılı sınavda bu belge ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi ya da pasaport gibi geçerli bir kimlik belgesini yanlarında bulunduracaklardır. Sınava katılamayacak müracaat sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

– Yazılı sınavı kazananlara sözlü sınav tarihi ve yeri, (www.mkek.gov.tr) internet sayfasında ilan edilecek ve ayrıca adaylara elektronik posta ve/veya kısa mesaj yoluyla bildirilecektir.

[/wptab] [end_wptabset]

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (29 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,90. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz