Memurlar Bayram İkramiyesi Bekliyor

07.09.2016, 14:03

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, işçilere ödenen ikramiyeler gibi bir ikramiyenin memurlar içinde gündeme gelmesi gerektiğini dile getirdi. Kamu çalışanlarına yapılacak ikramiye ödemelerinin memurlar açısından hayati öneme sahip olacağının altını çizen İsmail Koncuk, bayram öncesi yapılacak bir ikramiye ödemesinin memurları maddi açıdan rahatlatacağını dile getirdi. Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi , 2016 Ağustos ayına ait […]

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, işçilere ödenen ikramiyeler gibi bir ikramiyenin memurlar içinde gündeme gelmesi gerektiğini dile getirdi. Kamu çalışanlarına yapılacak ikramiye ödemelerinin memurlar açısından hayati öneme sahip olacağının altını çizen İsmail Koncuk, bayram öncesi yapılacak bir ikramiye ödemesinin memurları maddi açıdan rahatlatacağını dile getirdi. Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi , 2016 Ağustos ayına ait asgari geçim endeksi sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

TÜİK verilerine bakıldığında 2016 Ağustos ayında 4 kişilik bir ailenin asgari geçim sınırı 4 bin 723 TL olarak belirtilirken, aynı dönemde ortalama memur maaşı 2 bin 703 TL oldu. Kamu çalışanlarının sıkıntılı bir dönemden geçtiğini vurgulayan İsmail Koncuk, yayımlanan KHK’lar ile görevden ihraç edilen 50 bine yakın memur olduğunu da hatırlatarak , suçlu ile suçsuz ayrımının doğru yapılması gerektiğini vurguladı.

İsmail Koncuk , yaptığı açıklamada her bakımdan memurların büyük sıkıntılar yaşadığını ve bayramdan önce yapılacak ikramiye ödemelerinin memurlar açısından büyük öneme sahip olduğunu tekrar tekrar vurgularken, hükümetin Güneydoğu’daki destek projelerine de değindi. İsmail Koncuk: “Hükümet Güneydoğu’da destek projeleri açıklamaktadır. Şu anda kamu görevlileri en çok desteğe ihtiyaç duyan kesimdir. 15 Temmuz ve sonrasında ciddi sıkıntılar yaşayan kamu çalışanlarının bayram ikramiyesi ile ödüllendirilmesi yerinde bir karar olacaktır.” dedi.Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir