Meb Ortaokul Sosyal Bilgiler Yeni Müfredatı 2017

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaokul Sosyal Bilgiler yeni müfredatı taslağını hazırladı. 2017 Meb Sosyal Bilgiler müfredatı yeni taslağını incelemek için haberin devamını okuyun.

Sosyal Bilgiler Dersi Öğretim Programı ile öğrencilerin ?ben? ve ?biz? olma süreçlerini yapılandıran birey-toplum-çevre-teknoloji etkileşimini kavramaları; kendi kültürel ögelerini benimsemeleri; yerelden evrensele hareketle evrendeki kültürel çeşitliliğin farkına varmaları ve bu çeşitliliğe saygı duymaları amaçlanmıştır. Öğrencilerin içinde yaşadıkları yerel, ulusal ve küresel toplulukları daha iyi anlamaları, bu topluluklara aktif olarak katılmaları ve katkı sağlamaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri geliştirmeleri; böylelikle bilinçli birer yurttaş olmaları öğretim programının hedefleri arasındadır.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (45 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,45. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "Meb Ortaokul Sosyal Bilgiler Yeni Müfredatı 2017"

Bildir
avatar
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

ders saati arttırılmlı

Zehra nur
Ziyaretçi
Zehra nur

Lütfen sosyal ders saatini arttırım çünkü biz daha güzel bir şekilde ders yapmak istiyoruz biz 3 saate doğru düzgün ders işleyemiyoruz.LÜTFEN SOSYAL DERS SAATİNİ ARTTİRİN.

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

Güzel yararli olacağına inanıyorum ancak ders saati az

wpDiscuz