Meb Lise İnkılap Tarihi Yeni Müfredatı 2017

Milli Eğitim Bakanlığı Lise İnkılap Tarihi yeni müfredatı taslağını hazırladı. 2017 Meb İnkılap Tarihi müfredatı yeni taslağını incelemek için haberin devamını okuyun.

Bu materyal Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretim programlarının güncellenmesi çalışmaları kapsamında kamuoyunun görüş, öneri ve eleştirilerini almak amacıyla hazırlanmıştır. Başka bir amaçla kullanılamaz. Öğretim programlarının nihai hali değildir.



1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (26 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,65. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Meb Lise İnkılap Tarihi Yeni Müfredatı 2017"

Bildir
avatar
Garip
Ziyaretçi
Garip

Bütün dunyanin in kabullendiği demokrasinin beşiği sayılan ıslamın en büyük düşmanı olan ıngilizler demokrasiye geçtikleri zaman dahi ıngiliz krallığını kaldirmadiler
ve kendi gelenek ve örf adedlerine devam ettiler bütün ıslam alemine bayraktarlik yapmış olan Necip Fazıl Türk Milletini ve müslüman Afrika halklarini birbirine bağlayan halifelik makamını kaldırarak cephede kazanılan savaşları lozanda masa başında cömertçe vererek ve bunu da türk halkına büyük bir başarı olarak gösterilmesi yıllardır ders kitablarinda bize okutularak zihnimizin bulandirilmasi ve bütün kurtuluş ve çanakkale savaşının başarılarını bir kişiye mal edilmesi ahlaken ilmen nekadar doğru olduğu anlatılması lazım muredatta yer alması lazım mufredatta yer almasını istiyoruz

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Tarih kronolojiden soyutlanamaz. Sebep sonuç ilişkisi kurulmadam anlatılan tarihin bilimsel bir yönü yoktur.hikayeci tarih yazıcıligi, pragmatik tarih yaziciligi.yani sadece Osmanlı’yı öven tarih ile gerçekler yansıtıalmaz. Kurtuluş Savaşı ve Lozan antlaşması basite alınamaz. MONDROS,SEVR ,LOZAN iyi incelenmeli. hangi anlaşmayı kim imzalamış, maddeleri ne? Mondrosa giden süreç nedir? Ancak Tarih sizi affetmeyecek.

wpDiscuz