Meb İlkokul Oyun ve Fiziki Etkinlikler Yeni Müfredatı 2017

Milli Eğitim Bakanlığı İlkokul Oyun ve Fiziki Etkinlikler yeni müfredatı taslağını hazırladı. 2017 Meb Oyun ve Fiziki Etkinlikler müfredatı yeni taslağını incelemek için haberin devamını okuyun.

Oyun ve Fiziki Etkinlikler Dersi Öğretim Programı öğrencilerin yaş düzeyi, hazır bulunuşlukları, ilgileri, beklentileri, yöresel özellikler gibi etkenler dikkate alınarak oluşturulmuştur. Öğretim programıyla öğrencilerin temel ve birleştirilmiş hareket becerilerini, basit kurallı oyun ve fiziki etkinliklerde etkili şekilde kullanmaları; hareket becerileri ile ilgili kavramlara ilişkin farkındalık geliştirmeleri; fiziksel etkinliklerin sağlık ve sağlıklı hayat üzerindeki olumlu etkilerini fark ederek bu tarz etkinliklere katılmayı alışkanlık haline getirmeleri; kültürümüze ve farklı kültürlere ait oyunları tanımaları; kurallara uygun davranma, işbirliği yapma, plan yapma, sorumluluk alma, problem çözme gibi kişisel ve sosyal yeterlilikleri edinmeleri amaçlanmıştır.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (25 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,75. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz