KYK Yurt Başvuruları

Başbakanlığa bağlı olarak çalışan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK için yurt başvuruları

[wptab name=’YURT BAŞVURUSU’]

KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır

Kyk yurt başvurusu yapabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-devlet şifresi nasıl alınır öğrenmek için TIKLAYIN.

E-devlet şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü > Yurt Başvuru ekranına gidiyoruz.

İlerleyen sayfalarda kimlik bilgileriniz, öğrenim bilgileriniz, adres bilgileriniz, aile bilgileriniz sırası ile ekrana geliyor. Doldurmanız gereken bölümleri dolduruyorsunuz ve yurt başvurunuz alınmış oluyor. Başvurunuz sonunda size bir başvuru numarası veriyor. Başvuru numarasını mutlaka kaydedin. Bilgilerinizde değişiklik olması halinde başvuru numarasını girerek bilgilerinizi güncelleyebiliyorsunuz.

[/wptab] [wptab name=’RESİMLİ ANLATIM’] [/wptab] [wptab name=’VİDEOLU ANLATIM’] [embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=CDxutj2hU-4[/embedyt] [/wptab] [wptab name=’SORULAR’]

KYK Yurt başvuruları ne zaman başlıyor? 15 Ağustos 2016 Pazartesi günü yurt başvuruları başladı.

KYK Yurt başvuruları ne zaman bitiyor? 22 Ağustos 2016 Pazartesi gece saat 23.59’da bitiyor.

KYK Yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? Henüz net bir bilgi yok.

[/wptab][end_wptabset]
2016 KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLADI. YURT BAŞVURULARI İÇİN ACELE EDİN.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (54 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,40. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz