KPSS kaç kişi başvurdu 2016

Bu cumartesi günü yapılacak olan 2016 KPSS sınavına kaç kişi başvurdu, sınava kaç kişi girecek. Detaylar haberin devamında …

20 Kasım’da yapılacak olan ortaöğretim kpss sınavı için 3.5 milyon kişi başvurdu. Bu sayının ÖSYM tarihinde bir sınava yapılan en fazla başvuru olduğu kaydedildi.

Geçmiş yıllarda kpss başvuru sayısının çok daha az olduğunu görüyoruz. 2014 yılında başvuru sayısı 1 Milyon 828 bin 41 ve 2012 KPSS Ortaöğretim sınavında 2 milyon 45 bin 964 kişi olmuştu.

Başvuru sayısının bu kadar fazla olması bazı sorunları da beraberinde getirecek. Örneğin sınav günü büyük illerde aşırı bir trafik yoğunluğunun yaşanacak olması, kpss sonuçlarının normalden geç açıklanması bunlardan iki tanesidir.

Sınava girecek adaylar hem sınav psikolojisine alışmak hem de sınav yerini öğrenmek için mutlaka bir gün önceden sınava girecekleri salonları ziyaret etmelidir. Ayrıca sınav günü, olağanüstü bir trafik yoğunluğu olacağını hesaba katarak sınav salonunda erkek bir vakitte olmalısınız. Aksi takdirde geç kalacağınız için başvuru yaptığınız sınava giremeyebilirsiniz.

 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (51 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,55. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz