Kırmızı Işık İhlali

2017 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan Kırmızı Işık İhlali cezası.

KIRMIZI IŞIK CEZASI

Yıl Cezası Erken Ödeme Ceza Puanı
2017 206 TL 154.5 TL 20
2016 199 TL 149.25 TL 20
2015 172 TL 129 TL 20

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kırmızı ışık cezası ne zaman belli olur? Kırmızı ışıkta geçmişseniz cezanızın 10 iş günü içerisinde size tebliğ edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde mahkemeye başvurup cezayı iptal ettirebiliyorsunuz.

Kırmızı ışıkta geçmek kaç ceza puanı: Kırmızı ışıkta geçenlere 20 ceza puanı verilir.

Açıklama:

* Kırmızı ışıkta geçmek size zaman kazandırmaz aksine uzun bir ömrü kaybettirir. Kendiniz ve sevdikleriniz için kırmızıda bekleyin.
Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.

Sezer Aygün

Devlet Memuru , Türkiye Cumhuriyeti
Devlet dairelerindeki işlemleriniz hakkında her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Yazarın Son Yazıları Sezer Aygün (Hepsini Gör)1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (23 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,60. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

16 Yorum - "Kırmızı Işık İhlali"

Bildir
Anonim

Anayolda aniden kırmızı yanınca duramadık ceza gelirmi

asa

Asayiş polisi kırmızıda geçince plakaya ceza yazabilir mi?

Anonim

yazar, yazdılar

Murat

Dörtlülerim i yapmıştım aciliyetim vardı kırmızı ışıkta geçtim ve ters serit e girdim dörtlüler çalışıyor du ceza gelmez dimi

Anonim

Hem kırmızı ışık hemde ters yöne girme cezası yersin. Dörtülerin yanması aracın freninin bozuk olduğu anlamına gelir. Geçiş üstünlüğü vermez.

fırat

kırmızı ışık cezası ne kadar

Murat

Yeşil yanıyordu tam gececektim kırmızı oldu hava yagışlı frene bastım ABS olmadından kaydım kırmızı ışıgı geçtim durdum ama fren hiç bırakmadım loop dedektörün üstünden geçtim acaba ceza gelirmi 3 metre kaydım bunu fren bastım duramadım buna ceza gelirmi gelirse itiraz edebilirmiyim şimdiden tşk

Emre

Dün aksam miting giderken kolej kavşağında kırmızı yandı yaya yolunu burun aynı ceza gelir mi ki yorumlarsanız sevinirim

Adnan Başak

Aynı yerde bende geçtim.İnşallah ceza gelmez.Ama dört tarafta da mobese var.Ahmetler postanesine doğru 9 sn yeşil yanıyor büyük saçmalık.2 sn kala yolun ortasında kaldım.

emine

1 hafta önce trafik lambasının üzerinde mobese olan yerden kırmızı ışıkta geçtim. Kırmızı ışık cezası kaç gün sonra gelir.

gündüz

gelişmiş avrupa ülkelerinde herkes kurallara uyuyor. Biz de araçlar daha yeşil yanmadan sarıdayken geçiyor siz geçmezseniz de kornaya abanıyor.

Yasin

Fahri trafik müfettişi tarafından kırmızı ışık ihlalinde bulunduğum tespit edilmiş ama fotoğraf vs. Kanıt yok itiraz dahilinde bi sonuç alabilir miyim teşekkürler..

ferruh gelmiş

yeşildeydim önümdeki durdu kırmızıya düştüm fotoğrafım çekilmiştir bu durumda itiraz etme hakkım varmı

// Yönetici Cevabı
Eğer size kesilen cezanın haksız yere kesildiğini düşünüyorsanız itiraz edin.

Deniz

Peki, kırmızı ışık ihlali yapan kişi yaya ise, o zaman ne oluyor? Kırmızı ışıkta geçip bir de üstüne araba çarptıysa suçlu yaya mı olur?

// Yönetici Cevabı
Yayalara da kırmızı ışıkta geçme cezası uygulanır. Bir kaza durumunda ise olayın oluş şekline göre değerlendirilir. Örneğin hız sınırı 40 olan yerde 90 ile gidip kırmızı ışıkta geçen yayaya çarparsanız siz de hatalı olursunuz.

musa

kırmızı ışık cezasına itiraz edebilir miyim?

// Yönetici Cevabı
İtiraz şansınız var. Ancak cezanın size tebliğ tarihinden itibaren belli bir süreyi geçmemeniz gerekiyor. Bu süre yanılmıyorsam cezanın size tebliğ tarihinden itibaren 15 gündür. Size gelen ceza kağıdında bu süre yazıyor.

musa

kırmızı ışık cezası erken ödemede ne gibi indirim oluyor.

// Yönetici Cevabı
149.25 TL olara ödüyorsunuz.

wpDiscuz