Kırmızı Işık İhlali

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre kırmızı ışıkta geçen araç sahiplerine kanunda öngörülen cezalar uygulanır. Uygulanan ceza miktarları, kırmızı ışıkta geçme cezası itiraz süresi ve taksitlendirme ile ilgili detaylar yazının devamında …

Kırmızı Işık İhlali

Uygulanan Ceza Miktarları

Yıl Cezası Erken Ödeme Ceza Puanı
2017 206 TL 154.5 TL 20
2016 199 TL 149.25 TL 20
2015 172 TL 129 TL 20

SIKÇA SORULAN SORULAR

İtiraz süresi

Kırmızı ışıkta geçme cezasına itiraz süresi 15 gündür. Kesinleşen cezalar vergi dairelerinden yada gelir idaresi başkanlığı internet sitesinden ödenebilir. Ödeme işlemleri için buraya, kırmızı ışık cezası sorgulama işlemleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Radar cezası taksitlendirme

Hız sınırını aştığınızdan dolayı kesilen radar cezaları vergi daireleri tarafından taksitlendirilebilmektedir.

Kırmızı ışık cezası ne zaman belli olur? Kırmızı ışıkta geçmişseniz cezanızın 10 iş günü içerisinde size tebliğ edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde mahkemeye başvurup cezayı iptal ettirebiliyorsunuz.

Kırmızı ışıkta geçmek kaç ceza puanı: Kırmızı ışıkta geçenlere 20 ceza puanı verilir.

Açıklama:

* Kırmızı ışıkta geçmek size zaman kazandırmaz aksine uzun bir ömrü kaybettirir. Kendiniz ve sevdikleriniz için kırmızıda bekleyin.
Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.

Kimler Neler Demiş?

22 Yorum - "Kırmızı Işık İhlali"

Bildir
avatar
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

kartalda yerler kaygandı 70 ile ilerken birden ışık turuncu yandı. Frene bastım araba kaydı mecburen kırmızı da geçmiş oldum. Öte yandan yol da boştu. Denetimli kavşaklarda geri sayım koymaları lazım.

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Mobes olmanı yerde ve kör noktadan kırmızı ışıkta geçmi ceza gelirmi

Emirhan
Ziyaretçi
Emirhan

Sadece bir lamaba vardi 3 lü degildi sizce ceza gelirmi

Aaa
Ziyaretçi
Aaa

Geldi mi

Aaa
Ziyaretçi
Aaa

Gelir mi

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Kırmızı da beklediğim esnada arkadan korna sesi geldi bende yeşil yandı diye hareket ettim yanımda oğlum uyardı kırmızı da olduğu nu devam etmeden sağa parkettim aracı. Ceza işlemiş midir? Teşekkürler..

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Anayolda aniden kırmızı yanınca duramadık ceza gelirmi

asa
Ziyaretçi
asa

Asayiş polisi kırmızıda geçince plakaya ceza yazabilir mi?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

yazar, yazdılar

Murat
Ziyaretçi
Murat

Dörtlülerim i yapmıştım aciliyetim vardı kırmızı ışıkta geçtim ve ters serit e girdim dörtlüler çalışıyor du ceza gelmez dimi

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hem kırmızı ışık hemde ters yöne girme cezası yersin. Dörtülerin yanması aracın freninin bozuk olduğu anlamına gelir. Geçiş üstünlüğü vermez.

fırat
Ziyaretçi
fırat

kırmızı ışık cezası ne kadar

Murat
Ziyaretçi
Murat

Yeşil yanıyordu tam gececektim kırmızı oldu hava yagışlı frene bastım ABS olmadından kaydım kırmızı ışıgı geçtim durdum ama fren hiç bırakmadım loop dedektörün üstünden geçtim acaba ceza gelirmi 3 metre kaydım bunu fren bastım duramadım buna ceza gelirmi gelirse itiraz edebilirmiyim şimdiden tşk

Emre
Ziyaretçi
Emre

Dün aksam miting giderken kolej kavşağında kırmızı yandı yaya yolunu burun aynı ceza gelir mi ki yorumlarsanız sevinirim

Adnan Başak
Ziyaretçi
Adnan Başak

Aynı yerde bende geçtim.İnşallah ceza gelmez.Ama dört tarafta da mobese var.Ahmetler postanesine doğru 9 sn yeşil yanıyor büyük saçmalık.2 sn kala yolun ortasında kaldım.

wpDiscuz