logo
Ziyaretçi

Yazı Özeti

KIRMIZI IŞIK CEZASI

YılCezasıErken ÖdemeCeza Puanı
2017206 TL154.5 TL20
2016199 TL149.25 TL20
2015172 TL129 TL20

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kırmızı ışık cezası ne zaman belli olur? Kırmızı ışıkta geçmişseniz cezanızın 10 iş günü içerisinde size tebliğ edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde mahkemeye başvurup cezayı iptal ettirebiliyorsunuz.

Kırmızı ışıkta geçmek kaç ceza puanı: Kırmızı ışıkta geçenlere 20 ceza puanı verilir.

Açıklama:

* Kırmızı ışıkta geçmek size zaman kazandırmaz aksine uzun bir ömrü kaybettirir. Kendiniz ve sevdikleriniz için kırmızıda bekleyin.
Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.

  Kimler Neler Demiş?

  22 Yorum - "Kırmızı Işık İhlali"

  Bildir
  Anonim

  kartalda yerler kaygandı 70 ile ilerken birden ışık turuncu yandı. Frene bastım araba kaydı mecburen kırmızı da geçmiş oldum. Öte yandan yol da boştu. Denetimli kavşaklarda geri sayım koymaları lazım.

  Anonim

  Mobes olmanı yerde ve kör noktadan kırmızı ışıkta geçmi ceza gelirmi

  Emirhan

  Sadece bir lamaba vardi 3 lü degildi sizce ceza gelirmi

  Aaa

  Geldi mi

  Aaa

  Gelir mi

  Anonim

  Kırmızı da beklediğim esnada arkadan korna sesi geldi bende yeşil yandı diye hareket ettim yanımda oğlum uyardı kırmızı da olduğu nu devam etmeden sağa parkettim aracı. Ceza işlemiş midir? Teşekkürler..

  Anonim

  Anayolda aniden kırmızı yanınca duramadık ceza gelirmi

  asa

  Asayiş polisi kırmızıda geçince plakaya ceza yazabilir mi?

  Anonim

  yazar, yazdılar

  Murat

  Dörtlülerim i yapmıştım aciliyetim vardı kırmızı ışıkta geçtim ve ters serit e girdim dörtlüler çalışıyor du ceza gelmez dimi

  Anonim

  Hem kırmızı ışık hemde ters yöne girme cezası yersin. Dörtülerin yanması aracın freninin bozuk olduğu anlamına gelir. Geçiş üstünlüğü vermez.

  fırat

  kırmızı ışık cezası ne kadar

  Murat

  Yeşil yanıyordu tam gececektim kırmızı oldu hava yagışlı frene bastım ABS olmadından kaydım kırmızı ışıgı geçtim durdum ama fren hiç bırakmadım loop dedektörün üstünden geçtim acaba ceza gelirmi 3 metre kaydım bunu fren bastım duramadım buna ceza gelirmi gelirse itiraz edebilirmiyim şimdiden tşk

  Emre

  Dün aksam miting giderken kolej kavşağında kırmızı yandı yaya yolunu burun aynı ceza gelir mi ki yorumlarsanız sevinirim

  Adnan Başak

  Aynı yerde bende geçtim.İnşallah ceza gelmez.Ama dört tarafta da mobese var.Ahmetler postanesine doğru 9 sn yeşil yanıyor büyük saçmalık.2 sn kala yolun ortasında kaldım.

  wpDiscuz