Ana Sayfa > Cezalar > Trafik Cezaları > Kırmızı Işık İhlali

Kırmızı Işık İhlali

2017 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan Kırmızı Işık İhlali cezası.

KIRMIZI IŞIK CEZASI

YılCezasıErken ÖdemeCeza Puanı
2017206 TL154.5 TL20
2016199 TL149.25 TL20
2015172 TL129 TL20

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kırmızı ışık cezası ne zaman belli olur? Kırmızı ışıkta geçmişseniz cezanızın 10 iş günü içerisinde size tebliğ edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde mahkemeye başvurup cezayı iptal ettirebiliyorsunuz.

Kırmızı ışıkta geçmek kaç ceza puanı: Kırmızı ışıkta geçenlere 20 ceza puanı verilir.

Açıklama:

* Kırmızı ışıkta geçmek size zaman kazandırmaz aksine uzun bir ömrü kaybettirir. Kendiniz ve sevdikleriniz için kırmızıda bekleyin.
Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (56 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

13 Yorum - "Kırmızı Işık İhlali"

Bildir
avatar
asa
Ziyaretçi
asa

Asayiş polisi kırmızıda geçince plakaya ceza yazabilir mi?

Murat
Ziyaretçi
Murat

Dörtlülerim i yapmıştım aciliyetim vardı kırmızı ışıkta geçtim ve ters serit e girdim dörtlüler çalışıyor du ceza gelmez dimi

fırat
Ziyaretçi
fırat

kırmızı ışık cezası ne kadar

Murat
Ziyaretçi
Murat

Yeşil yanıyordu tam gececektim kırmızı oldu hava yagışlı frene bastım ABS olmadından kaydım kırmızı ışıgı geçtim durdum ama fren hiç bırakmadım loop dedektörün üstünden geçtim acaba ceza gelirmi 3 metre kaydım bunu fren bastım duramadım buna ceza gelirmi gelirse itiraz edebilirmiyim şimdiden tşk

Emre
Ziyaretçi
Emre

Dün aksam miting giderken kolej kavşağında kırmızı yandı yaya yolunu burun aynı ceza gelir mi ki yorumlarsanız sevinirim

Adnan Başak
Ziyaretçi
Adnan Başak

Aynı yerde bende geçtim.İnşallah ceza gelmez.Ama dört tarafta da mobese var.Ahmetler postanesine doğru 9 sn yeşil yanıyor büyük saçmalık.2 sn kala yolun ortasında kaldım.

emine
Ziyaretçi
emine

1 hafta önce trafik lambasının üzerinde mobese olan yerden kırmızı ışıkta geçtim. Kırmızı ışık cezası kaç gün sonra gelir.

gündüz
Ziyaretçi
gündüz

gelişmiş avrupa ülkelerinde herkes kurallara uyuyor. Biz de araçlar daha yeşil yanmadan sarıdayken geçiyor siz geçmezseniz de kornaya abanıyor.

Yasin
Ziyaretçi
Yasin

Fahri trafik müfettişi tarafından kırmızı ışık ihlalinde bulunduğum tespit edilmiş ama fotoğraf vs. Kanıt yok itiraz dahilinde bi sonuç alabilir miyim teşekkürler..

ferruh gelmiş
Ziyaretçi
ferruh gelmiş

yeşildeydim önümdeki durdu kırmızıya düştüm fotoğrafım çekilmiştir bu durumda itiraz etme hakkım varmı

// Yönetici Cevabı
Eğer size kesilen cezanın haksız yere kesildiğini düşünüyorsanız itiraz edin.

Deniz
Ziyaretçi
Deniz

Peki, kırmızı ışık ihlali yapan kişi yaya ise, o zaman ne oluyor? Kırmızı ışıkta geçip bir de üstüne araba çarptıysa suçlu yaya mı olur?

// Yönetici Cevabı
Yayalara da kırmızı ışıkta geçme cezası uygulanır. Bir kaza durumunda ise olayın oluş şekline göre değerlendirilir. Örneğin hız sınırı 40 olan yerde 90 ile gidip kırmızı ışıkta geçen yayaya çarparsanız siz de hatalı olursunuz.

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi