İlk İşe Giriş Tarihi

26.05.2016, 14:43

SGk İlk İşe Giriş Tarihi; sigortalılık sürenizin başlangıç tarihidir. Bazı durumlarda işe ilk giriş tarihiniz size gerekebiliyor.

SGK İlk İşe Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir

Bu tarihi öğrenmenin iki yolu vardır. E-devlet üzerinden kontrol etmek yada e-devlet şifresi olmayanlar için sms ile öğrenmek.

  • E-devletten Öğrenme: E-devlet üzerinden 4a hizmet dökümü sorgulayarak işe ilk giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz. 4a hizmet dökümü nasıl yapılır detaylar için  buraya doğrudan e-devlet üzerinden 4a hizmet dökümü sorgulamak için de buraya tıklayın. Karşınıza çıkan e-devlet sayfasında ilk olarak tc kimlik no ve e-devlet şifrenizle giriş yapıyorsunuz. Ardından sigortalılık bilgilerinizi görüntülüyorsunuz. Bu sayfada işe ilk giriş tarihiniz, sigortalılık durumunuz ve toplam gün sayınız yer alıyor.
  • SMS ile Öğrenme: SMS ile işe ilk giriş tarihinizi sorgulayabilmek için PT yazıp boşluk bırakıyorsunuz. Tc kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıyorsunuz. Aile sıra no yazıp 5502’ye kısa mesa atıyorsunuz. İşe ilk giriş tarihiniz ve sigortadaki toplam gün sayınız mesaj olarak geliyor.


Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "İlk İşe Giriş Tarihi"

avatar
  Subscribe  
Bildir
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

işegiriştarihiöğrenmekistiyorum

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Işe Giriş Tarihi öğrenmek istiyorum

ferhat
Ziyaretçi
ferhat

sigorta başlangıcı nasıl öğrenebilirim.

// Yönetici Cevabı
Yukarıda anlatılan tam olarak bu sorduğunuz. 4a hizmet dökümü sorgulayarak yada sms ile sigorta başlangıç tarihinizi öğrenebilirsiniz.