Kpss’siz 20 bin polis alımı

20 bin polisin 10 bini lise mezunu , diğer 10 bini ise üniversite mezunu olacak. Haberin detayları devamındadır

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU gençlere 20 bin polis ataması müjdesini verdi , yakın zamanda Efkan ALA dan boşalan İçişleri Bakanlığı görevine getirilen SOYLU konuşmalarını şöyle sürdürdü:

İçişleri Bakanı : “Değerli arkadaşlarım kahraman kardeşlerim ülkemiz son 14 yılda her alanda büyük bir değişim, gelişim ve dönüşüm hareketine girmiştir. İletişim hızının ve çeşidinin artması insanların algısını değiştirmiştir. Dolayısıyla kamuda görev alan bireylerin eğitimi ayrı önem kazanmıştır, günümüzde polis sadece polis ve kelepçeyle görev yapan memur değildir.

İşte bunun için devletimiz polisimizin eğitimine alt yapısına önem vermiştir. Ülkemizde 276 bin polis görev yapıyor, polislerin eğitiminde 5 ayrı birim görev yapıyor. 2015 yılında yapılan değişiklikle POEM kurulmuş ve eğitim çalışmalarına devam ediliyor. 2 Yıl içinde toplam 4 bin 500 komiser yardımcısı mezun olmuştur. Önümüzdeki 20 bin polis alımı gerçekleşecek 10 bini özel harekat polisi olacak, KPSS şartsız, en az lise mezunu ve askerliğini son 3 yılda yapmış adaylardan yapılacaktır. Diğer 10 bin kişi polis memuru olarak yetiştirilmek ve istihdam edilmek üzere en az üniversite mezunu , askerliğini son 3 yılda yapmış , KPSS 2015 ve 2016 yılında girmiş adaylardan seçilecektir. Bu 10 bin kişinin 1000 kişisi kadın adaylar için ayrılmıştır.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (18 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,40. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Kpss’siz 20 bin polis alımı"

Bildir
oguz

Arkadaslar nasıl basvuru yapiyoruz acil yardım edin

alpaslan

Bir an önce aciklansa özel hareket bekliyoruz burda can atiyozz

wpDiscuz