HGS Cezası

3 Yorum

Karayollar Genel Müdürlüğünün Sorumluluğu Altında Bulunan Otoyollar ile Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında Geçiş Ücretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik gereği HGS etiketi almadan otoyollardan geçiş yapanlara HGS cezası uygulanır.

Uygulanacak olan HGS cezasının miktarı ilgili yönetmeliğin 9. maddesinde “o güzergahın en uzun mesafesine ait geçiş ücretinin on katı tutarında” olarak belirlenmiştir. Burada unutulmaması gereken bu 10 kat cezadır. Bir de geçiş yaptığınız için cezaya ek olarak geçiş ücreti ödeyeceksiniz.

Örneğin Gerede – Samandıra arasında otoyolu kullanan birisi normalde 15 TL ödeyecekken, HGS etiketi olmadan geçiş yaparsa 150 TL ceza ile karşılacaktır ve toplamda 165 TL ödeyecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (20 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "HGS Cezası"

Bildir
avatar
mehmet
Ziyaretçi
mehmet

otoyoldan hgs etiketim olmadan geçtim. ceza gelir mi

murat
Ziyaretçi
murat

hgs cezası ne kadar 2016

ercan
Ziyaretçi
ercan

kardeş kusura bakmada hgs cezalarının normal geçiş ücretinin 10 katı ve bir de geçiş katı 11 katı olarak ödeneceği yazdığı halde bu soruyu sormanın mantığı nedir

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi