logo
Ziyaretçi

Yazı Özeti

HGS CEZASI

YılCeza TürüCezası
2017HGSNormal geçiş ücretinin 11 katı
2016HGSNormal geçiş ücretinin 11 katı
2015HGSNormal geçiş ücretinin 11 katı
2014HGSNormal geçiş ücretinin 11 katı

Karayollar Genel Müdürlüğünün Sorumluluğu Altında Bulunan Otoyollar ile Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında Geçiş Ücretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik gereği HGS etiketi almadan otoyollardan geçiş yapanlara HGS cezası uygulanır.

Uygulanacak olan HGS cezasının miktarı ilgili yönetmeliğin 9. maddesinde “o güzergahın en uzun mesafesine ait geçiş ücretinin on katı tutarında” olarak belirlenmiştir. Burada unutulmaması gereken bu 10 kat cezadır. Bir de geçiş yaptığınız için cezaya ek olarak geçiş ücreti ödeyeceksiniz.

Örneğin Gerede – Samandıra arasında otoyolu kullanan birisi normalde 15 TL ödeyecekken, HGS etiketi olmadan geçiş yaparsa 150 TL ceza ile karşılacaktır ve toplamda 165 TL ödeyecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

HGS cezası nereye ödenir? Online olarak internet vergi dairesinden, anlaşmalı bankalardan yada bağlı bulunduğunuz vergi dairesinden ödeyebilirsiniz.

Sorularınızı aşağıdaki yorum formundan bize yazabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içerisinde sorularınız cevaplanacaktır.

  Kimler Neler Demiş?

  4 Yorum - "HGS Cezası"

  Bildir
  mehmet

  otoyoldan hgs etiketim olmadan geçtim. ceza gelir mi

  Anonim

  HGS siz geçen kaç gün içinde HGS almalı

  murat

  hgs cezası ne kadar 2016

  ercan

  kardeş kusura bakmada hgs cezalarının normal geçiş ücretinin 10 katı ve bir de geçiş katı 11 katı olarak ödeneceği yazdığı halde bu soruyu sormanın mantığı nedir

  wpDiscuz