Ana Sayfa > Serbest Kürsü > Haksız yere açığa alınan öğretmenler

Haksız yere açığa alınan öğretmenler

Bu haftaki serbest kürsü konusu: Haksız yere açığa alındığını düşünen öğretmenlerin sesleri …

8 Eylül 2016 tarihinde açığa alınmış ve haksız olduğunuzu düşünüyorsanız, konu altından yorumlarınızı paylaşabilir, haksız yere açığa alındığını düşünen diğer öğretmenlerle iletişime geçebilirsiniz.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 3,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

16 Yorum - "Haksız yere açığa alınan öğretmenler"

Bildir
avatar
Aysun
Ziyaretçi
Aysun

1senedir çalışmış olduğum Anafartalar Koleji fetönün gizli okuluymuş Atatürkçü bir yol izleyen okulun fetöcü çıkması herkesi çok şaşırttı. Hiç bir örgütle cemaatle bi alakam olmadığı halde görevimi icra edemiyorum. Zaten araştırılırsa hiç bir bağlantımız olmadığı ortaya çıkacak suçsuz yere insanlar mağdur ediliyor. Atla it ayrılsın artık!

volkan
Ziyaretçi
volkan

Sendikanın eylemlerine eşimle hiç katılmayız.İşimize gidip gelen insanlarız.Cumhuriyetçi,vatanını seven öğretmenlik sorumluluğunun gereklerini bilen insanlarız.Mesleğimize aşığız..

29 aralık günü okulumuza gidip derslerimize girdiğimiz,iş bırakmadığımız halde şöyle bir olay oldu.Okul çıkışı eşimi okulundan herzaman ki gibi alıp şehir merkezine geldik.Merkezdeki eylemi 10 dk kadar kenardan izledik o ara fotoğrafımız çekilmiş.Vay efendim greve katılmış olduk bizde :S bu kadar da şansız olunmaz yahu kaç gündür açıktayız ve pkk gibi lanet bir örgüttle ilişkilendiriliyoruz.4 aylık oğlumun geleceğini çalacaklarsa ahtım var .Hakkımızı alanları bizi mağdur edenleri Allaha havale eder,lanetlerim.İnşallah bu hukuksuzluktan bir an önce dönülür.Nasıl bir memleket olduk anlamak mümkün değil’!!! .

Zuyaretci
Ziyaretçi
Zuyaretci

Volkan bey greve katılmış olsanız bile bu sizi suçlu yapmaz, grev ve sendika hakkı anayasal bir haktır yani devletin vatandaşına verfiği zorunlu haktır. Gerekli itiraz ve davaları gecikmeden açın

Ahmet Duran BOZKUŞ
Ziyaretçi
Ahmet Duran BOZKUŞ

29 aralıkta savaşa hayır demek için sendikal bir eyleme katıldım…hayatım boyunca ATATÜRK sevgisi ile yetiştirildim ve ondan başka lider tanımadım…pkk veya diğer silahlı terör örgütlerine karşı insanı öldürmeye ve insanlığı yok etmeye odaklı hiçbir terör örgütüne ilgi ve alaka duymadım…tam tersine bu tür eylemlere hep karşı oldum…vatanımı ve milletimi seviyorum ve daima ileri bilim ve teknolojiyi savundum…beni uzaklaştırmaları gerekiyorsa bu suçlardan uzaklaştırmaları gerek…kesinlikle pkk damgası yemek ve o adla anılmak istemiyorum…bu haksız uygulamanın bir an önce bitmesi ve çok sevdiğim mesleğime geri dönmek umudu ve isteğiyle…sevgi ve saygılar…

BARIŞ
Ziyaretçi
BARIŞ

10 ekim 2015 tarihinde ankara garı önündeki terör olayını protesto etmek amacıyla sendikal bir eylem olması nedeniyle katıldım.Sonrasında terör destekçisi olarak görevden uzaklaştırıldım.25 yıl T.S.K da görev yapmış bir babanın oğlu olarak terör gibi iğrenç bir yaftalamaya maruz kaldım. Mağduriyetimin incelemeler sonucunda ortaya cıkarılacağını düşünüyorum.

Şahin
Ziyaretçi
Şahin

Pkk lı öğretmenler deniyor açığa alınanlara. Bu bile o kadar ağır bir ifade ki. Şunu unutmayın bir sürü masum insan var. Ben de açığa alındım en ufak bir alakam yok herhangi bir terör örgütü ile. Sadece sendika eylemine katıldım. Onun da suç olabileceğini düşünmedim. Tek korkum araştırıp soruşturmadan bu sürecin sonlanması. Sendikal eylem dışında, benim hayatımda katıldığım tek bir eylem yok. En ufak bir Yürüyüşe dahi katılmışlığım yok. sosyal çevre, sosyal medya vs. Herşeyimi araştırsınlar. Tırnak ucu kadar birşey varsa ben kendim istifa ederim. Ben kendimi biliyorum, Allah da görüyor.

eğitimci
Ziyaretçi
eğitimci

tebliğat ne zaman ne şekilde yağıldı hocam. açığa alındığınızı sendikadan mı öğrendiniz

ALİ SABRİ HAYTOĞLU
Ziyaretçi
ALİ SABRİ HAYTOĞLU
Ben bugüne kadar ne bir yürüyüşe ne de bir eyleme katıldım.Her zaman darbe karşıtı oldum ve gençlerimi her daim Vatana ,Bayrağa ve Atatürk ilkelerine bağlı yetiştirdim .Ve bana okula gittiyimde barış için savaş olmasn diye grev var dediler tamam diyip geri döndüm .Benim tek ricam Adalet varsa beni eski okulumdan öğrencilerimden çalıştığım heryerden sorsunlar vicdanende çok rahatım .ALLAH yardımcımız olsun ne diyim.ayrıca ihraç edilmekten korkutuğum için bu yorumu yazmadım sadece zoruma giden pkk ya yandaşlıktan uzaklaştırıldı lafıdır. benim ne şerefsizlerle ne devlet düşmanlarıyla işim olmaz görevden almanızda umrumda değil yeterki adil sorgulayın ve yargılayın gerekirsede alın maaşımı şehit Ailelerine ve… Read more »
Human
Ziyaretçi
Human

Çevremde onlarca öğretmen pkk ile hiçbir bağlantısı yokken sizinde manşetinizde yazıldığı gibi pkklı öğretmen diye etiketlendiğini ve açığa alındığını görüyorum. Gerçekten pkklı öğretmen varsa açığa da alınsın görevden de atılsın. Ama pkk yla hiçbir bağlantısı olmayan kişileri PKK lı diye etiketleyen idarecilerin ne yaptıklarını bilmediklerini düşünüyorum. Bu etiketin hem öğretmene hem de ailesine ne kadar zarar verdiğininin bu idareciler farkında mı? Gerçekten maddi ve manevi çok ağır bedeller ödettiriliyor. Bunu yapanlar bu hatanın vebalinin altında ezileceklerdir. Sendikalar yasaldır. İllegal faaliyetlerinden de sendikalar sorumludur. Memurlar veya öğretmenler suçlu değildir.

Yagmur
Ziyaretçi
Yagmur

Ne pkk li si 29 aralık eylemine katılan öğretmenlerin listesi bu çok zalimce zalimler için yaşasın cehenem

Yagmur
Ziyaretçi
Yagmur

İş bırakma eylemine katılan herkes açığa alınmış bunlar saf sendikanın oyununagelmis kişiler devletin yaptığı inanılır gibi değil sırf bati kamuoyu mutlu olsun diye bu insanlara pkk li damgası vurdunuz bu işte medyanın basının akp saksakcilarinin çok büyük payı var söylediğim sadece sendikaeyleminden başka hiç bir suçları yok

ferhat
Ziyaretçi
ferhat
büyük haksızlık yapılmış bana ve benim gibi çok insana. bir an önce iyice araştırılıp kim sucluysa atılsın. kimin sucu yoksa görevine iade dilsin. bu ne yav sıkıntıdan kendimizi yedik bitirdik. sadece eğitimsenin grevini uygulamaktan başka suçumuz yok. tabi eğitimsenin grevine katılmak suçsa oda biz ne zorluklarda bu mesleğimizi elde ettik. ve değerini biliyoruz mesleğimizin. yanlış olan şeylerle mesleğimizi riske atacak yada mesleğimizden olacağımız yanlışlarla işimiz olmaz. lütfen doğru araştırma yapılıp adalet yerını bulsun yani devlet demiyor suçu olmayan çok kişi işinden olacak hayatı bıtecek. demiyormu bukadar suçsuz insana ben bu damgayı vurdum. bunun sonrasında neler oalcağını duşunmuyormu. haksız yere atılanları… Read more »
wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi