Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası

22 Yorum

2918 Sayılı “Karayolları Trafik Kanunu”‘na göre ehliyetsiz araç kullanmak suçtur. Ehliyetsiz araç kullanan sürücülere ve aracın sahibine para cezası verilir.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası

YılCezası
20161698 TL (Erken Ödeme: 1273.5 TL)
20151609 TL (Erken Ödeme 1206,75TL)

Aracın sahibine ve ehliyetsiz araç kullanan kişiye aynı miktarda ceza verilir. Yani ehliyetsiz araç kullanan kişi araç sahibi değilse, toplam ödenecek ceza miktarı 1698 X2 = 3.396 TL‘dir.

Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası Nereye Ödenir? Kesilen cezalar bağlı bulunduğunuz yerdeki vergi dairelerine ödenir.

Taksitlendirme: Ehliyetsiz araç kullanma cezası borcunuzu taksitlendirebilmek için vergi dairesine başvurmanız gerekmektedir.

**Ehliyetsiz Motor Kullanma Cezası: Ehliyetsiz motor kullanmak ile araç kullanmak arasında ceza yönünden hiçbir fark yoktur. Her ikisine uygulanan ceza miktarı da aynıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (401 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,99. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

22 Yorum - "Ehliyetsiz Araç Kullanma Cezası"

Bildir
avatar
emre
Ziyaretçi
emre

ehliyet sınavına giderken kaza yaptım bana ve araç sahibine 1698 TL ceza yazdılar ben ödedim cezayı ehliyet almama mani olurmu?

Hatice
Ziyaretçi
Hatice

Ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza alan kişiye ceza puanı yazılır mı trafikten men edilir mi

Can
Ziyaretçi
Can

Merhaba kardeşim benim motorumla kaza yapti. Bana 1698 tl ceza geldi. Kardesim 14 yasinda ona bi ceza gelmedi. Kazayi yapali 25 gun oldu. Onada ceza gelirmi? Yoksa gelmeme ihtimali varmi?

Abuzer
Ziyaretçi
Abuzer

Ben 2 gün önce ehliyetsizlikten ceza yedim ama sınavlarının hepsinden geçtim sadece dosyalarını bekliyorum ama bana 1698 TL para cezası kesildi buna itiraz etme hakkım var mı acaba

Bobo
Ziyaretçi
Bobo

Abi ben iki gün önce pejo motor yakalattım 1689 TL ceza yedim ödemezsem nolur hapis cezası yermiyim eve haciz gelirmi ve engeç nezaman ödiyebilirim her ay nekadar faiz gelirmi

maşida
Ziyaretçi
maşida

cezalar çok ağır. sakın çocuğuma araç kullanmayı öğreteceğim diye ehliyetsiz araç vermeyin. verin bir sürücü kursuna öğretsinler.

Bilal
Ziyaretçi
Bilal

Ehliyetsiz likten ceza yedim memur dedi sadece sana yazıyor um arabaya da yazmış şerefsiz ler inşallah çocukların boğazında kalır o paralar

fatih
Ziyaretçi
fatih

Bende ehliy reetsizlikten ceza yedim ve polis bana dedi yazmicam dedi git çekici parası otapark parası öde dedi ceza yazmicam dedi ama şerefsiz yazmiz Allah colundan cocundan çıkarsın benim acimi

Cihan
Ziyaretçi
Cihan

Polis yazdığı cezadan para almıyor paranın tamamı devlete gidiyor bilginiz olsun

Halkinsesi
Ziyaretçi
Halkinsesi

E geçmişini sildigim polisin ne suçu var ehliyetin olmadan sokaklarda fink atan sensin ehliyet alan bu kadar kişinin hakkına girdin Allah o kadar hakkı senin bogazidan çıkarsın desem hoş olur mu şimdi beddua döner durur yine edeni bulur terbiyesizlik yapma sen bos işlerle uğraşırken o adamlar işini yapıyor

metin
Ziyaretçi
metin

ehliyetsiz araç kullanmak kazalara davetiye çıkarmaktır. Ayrıca yakalanmanız durumunda cezaları çok ağırdır.

ertugrul
Ziyaretçi
ertugrul

Ya ben ceza yedim ne kadar sure icinde onu odemeliyim

hande
Ziyaretçi
hande

18 yaş altı ehliyetsiz araç kullanma cezası nedir

// Yönetici Cevabı
Ehliyetsiz araç kullanan kişinin 18 yaşından küçük olması cezayı hafifleten yada artıran bir durum değildir. 18 yaşından büyükler için ceza ne ise 18 yaşından küçükler içinde aynıdır.

Onurcan
Ziyaretçi
Onurcan

Merhabalar, 3000w elektrikli bisiklet ile kaza yaptım, hata tamamen karşı tarafın ara sokakddan çıkarak bana çarptı. Motor bana ait değil ve ehliyetim de yok. Ehliyetsizlikten bir ceza ve araç sahibine de ceza yazilacakmis tahmini bir rakam ne kadar öderiz? Teşekkürler.

Vakkas
Ziyaretçi
Vakkas

2 kere 1698 tl bi sana bide motorun plakasına

Emree
Ziyaretçi
Emree

2 kere derken ben yakalandım mesela 1689 yazıyarlar sonra bide plaka yamı 1689 yazıyorlar yani 3000 milyarı buluyomu

metin
Ziyaretçi
metin

1698 TL size ve 1698 motor sahibine olmak üzere 3396 TL ceza ödeyeceksiniz.

Bilge
Ziyaretçi
Bilge

İyi günler ben bir yıl önce ehliyetsizlikten ceza yemistim bana pazartesi günü ödeme makbuzu geldi ben bunu kaç gün içinde ödersem mahkemeye vermezler

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi