Ana Sayfa > Haberler > Öğrenciler > Sınavlar > Ehliyet Sınavı > Ehliyet Sınavı Duyurular > Ehliyet sınavından geçmek için kaç puan kaç doğru gerekiyor?

Ehliyet sınavından geçmek için kaç puan kaç doğru gerekiyor?

Ehliyet sınavından geçmek için kaç puan gerekiyor, ehliyet sınavından geçmek için kaç doğru gerekiyor? Detaylar haberin devamında …?

Yüzbinlerce aday ehliyet alabilmek için ehliyet sınavına giriyor. Ehliyet alabilmek için yapılan yazılı sınavdan başarılı olmak gerekiyor. 50 soru sorulan sınavda başarılı olabilmek için kaç puan gerekiyor, kaç doğru gerekiyor.

Ehliyet sınavından geçmek için kaç puan almak gerekir?

Ehliyet sınavından geçmek ve başarılı olmak için 100 üzerinden 70 puan almanız gerekmektedir. 100 üzerinden 70 almak çok zor değil, ancak çok ta kolay değil. Bu nedenle sınava hazırlanmanız gerekmektedir.

Ehliyet sınavından geçmek için kaç doğru gerekir?

Ehliyet sınavında başarılı olabilmek için 50 sorudan 35 tanesini doğru olarak yanıtlamanız gerekir. Bir başka deyişle 50 sorudan en fazla 15 tane yanlış ve boş bırakma hakkınız var. Endişe etmenize gerek yok. Sorular zor değil. Sınava hazırlanarak rahat bir şekilde geçebilirsiniz.

2017 Ehliyet Sınavı Denemesi


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi