DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yarın saat 23.50’da sona erecek DGS tercihlerinin ardından tüm öğrenciler aynı soruyu sormaya başladı. DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, sorunun cevabı haberin devamında …

21 Ağustos 2016’da yapılan DGS sınav sonuçları 24 Eylül Cumartesi gece 02.15’de açıklanmıştı. Sonuçların açıklanması tam 33 gün sürmüştü.

Şimdi adayların korkusu; ÖSYM’nin sınav sonuçlarını geç açıkladığı gibi DGS tercih sonuçlarını da geç açıklaması. Bildiğiniz üzere üniversiteler başlayalı 1 ay olmuş ve tercih sonuçlarının açıklanması gecikirse DGS öğrencilerini mağdur edecek.

Henüz DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak belli değil ancak yukarıda yazdığımız nedenlerden dolayı bu sürenin fazla olacağını düşünmüyoruz. En geç 1 hafta içerisinde açıklanacaktır.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (53 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,70. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?"

Bildir
ferhat

ösym mağdur etti bizi. ne zaman dgs sonuçlarını açıklayacakta biz üniversitelere kayıt olup daha sonra üniversitemize başlayacağız, uyum sağlayacağız.

wpDiscuz