Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 51 Mühendis 3 Mimar Personel Alım İlanı

05.09.2016, 12:19

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mühendis ve Mimar Personel Alım İlanı detayları aşağıdadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; sözleşmeli olarak 51 Mühendis ve 3 Mimar alıyor. Başvurular bugün başlamış olup, 8 Eylül 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

[wptab name=’ALINACAK PERSONEL’]
Ünvanı Adet Aranan Nitelikler
Mimar 3
Mühendis 51
[wptab name=’ŞARTLAR’]

BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI
İlan edilen pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1-İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.

2- Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

3- Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI
Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartların tamamını taşımaları gerekmektedir. Bu şartlarla birlikte unvanlar itibariyle aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonlarla ilgili aşağıdaki bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak;

a) Mühendis ve Mimar pozisyonlarına atanacak şartlara haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır.
b) Sağlık bakımından Mühendis ve Mimar olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.
c) KPSS’ye girmiş ve (2016-KPSS Lisans) sonuçlarına göre KPSSP3 puanı almış olmak.

Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek Mühendis ve Mimar pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak.

[wptab name=’BAŞVURU’] Tercih işlemleri, 5 – 8 Eylül 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’nin resmi İnternet sitesinden yapılacaktır. İnternetten tercih gönderme işlemleri 8 Eylül 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

[wptab name=’BAŞVURU SONUÇLARI’]

Yerleştirme sonuçlarını adaylar ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM’ce Bakanlığa elektronik ortamda gönderilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir