Bedelli Askerlik Çıktı Tüm Ayrıntılar Burada

2015 yılında çıkacak olan ve yaklaşık 700.000 kişiyi ilgilendiren bedelli askerlik hakkında her şey. Bedelli askerlikte yaş sınırı, kimler bedelli askerlikten faydalanabilir …

Yaklaşık 700.000 kişiyi ilgilendiren Bedelli Askerlikle ilgili açıklama 2 Aralık 2014’te, Ak Parti Grup Toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından “Bakanlar kurulumuzda, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren 28 yaşından gün almış olan, 27 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarımızın bedelli askerlik imkanı getiriliyor. Bu vatandaşlarımız 18 bin lira ödeme karşılığında askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar. Bedelli askerlik imkanının getirilmesiyle, hem söz konusu olan birikim hafifletilmiş olacak, hem de buradan sağlanacak kaynak savunma sanayi fonuna aktarılacak.” sözleri ile müjdelendi. Bedelli askerlik için haber bekleyen gençleri aydınlatacak geniş bir yazı dizisi.

Bedelli Askerlikten Kimler Yararlanabilecek?

2015 yılı itibari ile 27 yaşını doldurup 28 yaşından gün almış her Türk erkeği, bedelli askerlik uygulamasından yararlanabilecek. Ya da diğer bir deyişle 01.01.1988 tarihinden önceki bir tarihte doğmuş iseniz 2014 yılında çıkmış olan bedelli askerlikten faydalanabileceksiniz. 1 Ocak 1988 tarihinde doğmuş olanlar bedelliden faydalanamıyor.

Yaş büyütenler bedelli askerlikten faydalanabilir mi?

Bedellide yaş sınırı 27 yaşına düşünce akıllara şu soruları getirdi. Yaşını büyütenler bedelli askerlikten yararlanabilir mi?. Mahkemeye yaş büyütme davası açıp yaşını büyütmeyi başarabilenler bedelli askerlikten faydalanamazalar.

Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

Bedelli askerlik ücreti yapılan açıklamada 18000 TL olarak belirlendi. Belirlenen bu ücretin taksitli ödemesinin olmayacağı, peşin yapılacağı açıklandı.

Bedelli Askerlikten Kaç Kişi Faydanalacak

Yapılan açıklamada, bedelli askerlikten yararlanabilecek kişi sayısının 700 binin üzerinde olduğu belirtildi. 2011’de çıkartılan bedelli askerlikte 70 bin başvuru olmuştu.

Bedelli Askerlik Başvuruları

Bedelli askerlik açıklaması yapıldı fakat akıllarda sorular var. Bedelli askerlik başvuruları ne zaman başlayacak. Başvuru süresi ve başvuru koşulları ne olacak. Bu soruların yanıtlarını tek tek verelim.

Bedelli Askerlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

1 Ocak 2015 tarihinden sonra bedelli askerlik için başvurular yapılmaya başlanacak. Başvuru süresi ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Başvuru süreleri belli olduğunda sitemize yorum yapan tüm ziyaretçilerimiz konudan mail yolu ile haberdar edilecektir.

Bedelli Askerlik Başvuruları Nereye Yapılacak

Bedelli için başvurular; askerlik şubeleri/konsolosluk/cumhuriyet savcılıklarına şahsen müracaat edilerek yapılabilecektir. Bedelliden faydalanmak isteyen adaylar, istenen belgeler ve bedelli askerlik ücreti olan 18.000 TL’yi ilgili banka hesaplarına yatırdıktan sonra bedelli askerlikten faydalanmış olacaklar.

Bedelli Askerlik Kredisi 2014

Bedelli askerlik uygulaması açıklandıktan sonra bankalar bedelli askerlik kredisi haberlerini vermeye başladılar. Çok uygun faiz imkanlarıyla bankalar kredi veriyor. Bedelli askerlik kredisi ile ilgili detaylar.

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi almak için öncelikle bedelli askerlik başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Daha sonra kredi çekmek istediğiniz bankaya giderek detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

İş Bankası, Finansbank, İng Bank, Denizbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank ve Akbank; bedelli askerlik için kredi vermeye başladı. Kredi koşulları için bankaların sayfalarını ziyaret ediniz.

 Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

Bankalar, bedelli askerliğe özel çok uygun faiz oranlarıyla kredi veriyor. Faiz oranları 1.13 ile 1.27 arasında değişiyor. Örnek vermek gerekirse İş bankasından 18.000 TL kredi çeken bir kişi, 12 ayda bu krediyi  aylık 1620 TL ile toplamda 19525 TL olarak geri ödeyecek. Ya da Finansbanktan 18.000 TL kredi çeken bir kişi 36 ayda bu krediyi aylık  640 TL taksitle toplamda 23.054 TL olarak geri ödüyor.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (22 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,65. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Bedelli Askerlik Çıktı Tüm Ayrıntılar Burada"

Bildir
avatar
ramazan
Ziyaretçi
ramazan

2016 bedelli askerlik çıkacakmı

wpDiscuz