Bayrağında düzen ve ilerleme yazan ülke hangisidir?

ATV ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında sorulan bu sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Dilerseniz öncelikle soru tam olarak neydi onu hatırlayalım. Bayrağında düzen ve ilerleme yazan ülke hangisidir? A- Güney Afrika B- Meksika C- Brezilya D- Vietnam Doğru yanıt C yani Brezilya olacaktı. Brezilya bayrağı bugünkü halini 11 Mayıs 1992 tarihinde almıştır. Bayrak yeşil […]

ATV ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında sorulan bu sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Dilerseniz öncelikle soru tam olarak neydi onu hatırlayalım.

Bayrağında düzen ve ilerleme yazan ülke hangisidir?

  1. A- Güney Afrika
  2. B- Meksika
  3. C- Brezilya
  4. D- Vietnam

brezilya bayrağı

Doğru yanıt C yani Brezilya olacaktı. Brezilya bayrağı bugünkü halini 11 Mayıs 1992 tarihinde almıştır. Bayrak yeşil bir zemin üzerine oluşturulmuş olup, bu zemin üzerine bayrağın ortasına gelecek şekilde yatay eşkenar dörtgen konumlandırılmıştır. Ayrıca dörtgenin ortasında üzerinde yıldızlar gözüken daire görüntüsü, bu daire içerisinde de ordem e progresso (düzen ve ilerleme) yazısı bulunmaktadır.

Bayrağın üzerinde Ordem e Progresso yazıyor. Progresso Portekizce’de ilerleme, Ordem ise düzen demek.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (39 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz