Askerlik Tecil Ettirme Yolları

13.05.2016, 17:27

1111 sayılı askerlik kanuna göre Askerlik Tecil Ettirme Yolları:

İÇİNDEKİLER

SORULAR
  • Öğrencilik Sebebiyle Erteleme: Öğrenciliğiniz devam ettiği süre içerisinde belirli koşullar altında askerliğiniz tecil edilir. Öğrencilik ertelemesi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN
  • Hapis Sebebiyle Erteleme: Cezaevinde tutuklu ve hükümlü olanlardan o yılın 31 Aralık tarihine kadar tahliye olmayacağı anlaşılanlar Askerlik Kanununun 35/B maddesi gereğince ertesi yıla bırakılırlar.
  • Sporcu Ertelemesi: Aktif spor hayatı devam eden sporcuların askerlikleri 38 yaşını geçmemek üzere her yıl bir sonraki yıla ertelenir.
  • Sağlık Sebebiyle Erteleme
  • Kardeş Ertelemesi: İki kardeşten biri askerde ise askerlik hizmet sırası gelenin sevki, baba veya annenin isteğine bağlı olarak, askerdeki kardeşinin hizmeti bitinceye kadar tehir edilir.
  • Yurtdışında Çalışanların Ertelemesi: Yurtdışında çalışanların askerlikleri 38 yaşına kadar ertelenebilir. Ayrıca yurtdışında çalışanlar dilerse 3 yıl çalışma hayatından sonra dövizle askerlik hizmetinden faydalanabilir.

Askerlik ancak yukarıda yazan sebeplerle ertelenebilir. Bunun haricinde askerlik tecil edilemez.Kimler Neler Demiş?

7 Yorum - "Askerlik Tecil Ettirme Yolları"

avatar
  Subscribe  
Bildir
Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Irakta calisiyorum ikamem var su an toplumsal olaylar nedeniyle isler durdu turkiye de 184 gun kaldim tecilim düştü tekrar ertelemek için ne yapabilirim

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Kasimda teslim olcam ama pisikolijim bozuk ne yapmam gerek yardimci olun

Anonim
Ziyaretçi
Anonim

45 yasidjim askerlik yapmadim cezasi ne kadar

Vatadandaşş
Ziyaretçi
Vatadandaşş

1996 doğumluyum 2011 de orta okulu bitirdikten sonra okulu bıraktım gecen ay acık ögretım lısesıne kaydoldum okula 6 yıl ara verdıgımden dolayı tecıl etmedıler yardımcı olurmusunuz

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet
2013 üniversiteden mezun oldum. 2 yıl tecil ettirdim 2014 de kadrolu olarak öğretmenlik görevime başladım. 2 yıl tecil sonunda ek a belgesiyle yaklaşık 1 sene daha tecil ettirdim. Tecil sonunda rapor alarak kasım 2016 ya kadar tekrar tecil ettirdim. Yüksek lisans olmadı kışın uzaktan eğitime başvuracağım yüksek lisans için. Sorum şunlar 1) tecil kağıdında 27.10.2016 ya kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazıyor ama e devlete girip baktığımda tarih 30.09.2016 ya kadar sakıncası yoktur gözüküyor 2) kışın yüksek lisansa başlasam askerliğim tecil olur mu 3) kasımdan sonra bakaya kalacağım için ceza ücretini ödeyip yüksek lisansa başlasam 3 yıl tecil olur mu… Devamını Oku »
samet
Ziyaretçi
samet

ben yurtdışındayım o ulkenin vatandaşıyla evliyim eşim çalışıyor benim oturma iznim var ama çalışma iznim yok.ben aile birleşimi anlaşmaları kapsamında askerliğimi erteleyebilirmiyim?