Askerlik Tecil Ettirme Yolları

2 Yorum

1111 sayılı askerlik kanuna göre Askerlik Tecil Ettirme Yolları:

  • Öğrencilik Sebebiyle Erteleme: Öğrenciliğiniz devam ettiği süre içerisinde belirli koşullar altında askerliğiniz tecil edilir. Öğrencilik ertelemesi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN
  • Hapis Sebebiyle Erteleme: Cezaevinde tutuklu ve hükümlü olanlardan o yılın 31 Aralık tarihine kadar tahliye olmayacağı anlaşılanlar Askerlik Kanununun 35/B maddesi gereğince ertesi yıla bırakılırlar.
  • Sporcu Ertelemesi: Aktif spor hayatı devam eden sporcuların askerlikleri 38 yaşını geçmemek üzere her yıl bir sonraki yıla ertelenir.
  • Sağlık Sebebiyle Erteleme
  • Kardeş Ertelemesi: İki kardeşten biri askerde ise askerlik hizmet sırası gelenin sevki, baba veya annenin isteğine bağlı olarak, askerdeki kardeşinin hizmeti bitinceye kadar tehir edilir.
  • Yurtdışında Çalışanların Ertelemesi: Yurtdışında çalışanların askerlikleri 38 yaşına kadar ertelenebilir. Ayrıca yurtdışında çalışanlar dilerse 3 yıl çalışma hayatından sonra dövizle askerlik hizmetinden faydalanabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 3,50. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Askerlik Tecil Ettirme Yolları"

Bildir
avatar

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet
29 Eylül 2016 00:29
2013 üniversiteden mezun oldum. 2 yıl tecil ettirdim 2014 de kadrolu olarak öğretmenlik görevime başladım. 2 yıl tecil sonunda ek a belgesiyle yaklaşık 1 sene daha tecil ettirdim. Tecil sonunda rapor alarak kasım 2016 ya kadar tekrar tecil ettirdim. Yüksek lisans olmadı kışın uzaktan eğitime başvuracağım yüksek lisans için. Sorum şunlar 1) tecil kağıdında 27.10.2016 ya kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur yazıyor ama e devlete girip baktığımda tarih 30.09.2016 ya kadar sakıncası yoktur gözüküyor 2) kışın yüksek lisansa başlasam askerliğim tecil olur mu 3) kasımdan sonra bakaya kalacağım için ceza ücretini ödeyip yüksek lisansa başlasam 3 yıl tecil olur mu… Read more »
samet
Ziyaretçi
samet
10 Eylül 2016 19:27

ben yurtdışındayım o ulkenin vatandaşıyla evliyim eşim çalışıyor benim oturma iznim var ama çalışma iznim yok.ben aile birleşimi anlaşmaları kapsamında askerliğimi erteleyebilirmiyim?

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi