logo
Ziyaretçi

Askerlik Tecil Ettirme İşlemleri


1111 sayılı Askerlik Kanunu‘na göre askerlik tecil ettirme; Lise mezunu askerlik tecil, üniversite mezunu askerlik tecil, aöf öğrencileri askerlik tecil, aöl öğrencileri askerlik tecil ve yüksek lisans askerlik tecil işlemleri.


 

Kimler Neler Demiş?

1394 Yorum - "Askerlik Tecil Ettirme İşlemleri"

Bildir
fırat

üniversite bittikten sonra tezsiz yukseklısans baslayıp daha sonra tezlı yukseklısans yapmam durumumda kac yıl erteleyebılırım?
Tezsız yukseklısansda kac sene ertelıyor?

Anonim

merhaba 89 doğumluyum. üniversite bitti haziran 30 unda da tecilim bitiyo tekrar tecil ettirebilirmiyim ?

Önder

Arkadaşlar 93 doğumluyum. Önlisans mezunuyum. Okul bittikten sonra 2 yıl tecil hakkımı kullanmıştım. Aöf kaydım var. Şubeye gitmeden önce aöf bürosundan ek-c2 (öğrenim durum belgesi) aldım. Tecilim bittikten 5 ay sonra olmasına rağmen şubeye gidip işlemlerimi gerçekleştirdim. 1.5 yıl tecil ettirmiş oldum. biyometrik fotoğrafa ihtiyaç olmadığını söyleyeyim diplomayada gerek yok ama yanınızda bulunsun.

Ahmet

Şu ön lisans öğrencisiyim azemi sürem doldu geçenler de şubeye gittim yoklama kaçağı durumunda imişim okuldan kaydımı sildirsem 2 yıl tecil kullana bilir miyim ?

Hüseyin

Merhaba arkadaşlar ben 97 doğumluyum askerliğimi tecil ettirmek istiyorum askerlik şubesıne ne götürmem gerekiyor bunun için yardımcı olursanız sevinirim

Anonim

bende tecil ettirdim haftaya perşembeye kadar beli olur

acil cevap lütfen

94 doğumluyum iki yıllık üniversitede 4. yılım okulu bitirmeden atacaklar 2018 e kadar okulun vermiş olduğu tecil var ben simdi atılınca lise mezunu olarak gözükeceğim için tekrar tecil yapabilecek miyim? lütfen bilgili birisi dönsün.

Anonim

Düztabanım ve fmf hastasıyım şuan lise okuyorum ygs için tecil ettirmeyi istiyorum fakat ben bunları forma yazarsam muaf mı olurum yoksa tecil ederler sonra mı bakarlar muaf olup olmayacağıma askere gitmeyi istiyorum fakat sağlık hekimim hastalığımı biliyor forma yok diye yazsam muayenede çıkacak hastalığım ne yapmalıyım

kadir

Merhaba arkadaslar ilk defa tecil yaptırmak icin ekc 2 alıp gittim askerlik subesine yalnız pasif falan diyip kabul etmedi memlektimdeki askeri subeden onay alınması lazımmış lütfen yardımcı olun.

kadir

Ne yapmam lazım

wpDiscuz