Adres Değişikliği

İkametgah değişikliği nasıl yapılır, adres değişikliği bildirim süresi, ikametgah değişikliği bildirmeme cezası. Detaylar haberin devamında …

2007 yılından itibaren Türkiye’de yaşayan tüm kişiler yerleşim yerlerine göre veritabanına kaydedilmiş ve bu adresler ile eşleştirilmiştir. Bu nedenle yaşadığınız adresi değiştirdiğinizde bu veritabanında adresinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Adres değişiklikleri <strong>nüfüs müdürlükleri</strong> ya da <strong>e-devlet</strong> üzerinden e-imza ile yapılabilmektedir.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Belge Adı

  • Nüfus Cüzdanı
Nerden Alınır

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Nüfus cüzdanınızla beraber nüfus müdürlüklerine başvuruyorsunuz. Başvuruda bulunduğunuz adresin boş olması durumunda adres değişikliği ilgili personel tarafından güncellenecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Adres değişikliği bildirim süresi: Adres değişikliği bildirimi için yasal süre 20 gündür. 20 gün içerisinde bildirilmeyen adres değişikliklerinde idari para cezası uygulanmaktadır.

Halil İbrahim Garbetoğlu

Halil İbrahim Garbetoğlu

İnşaat Mühendisi , Garbetoğlu Mimarlık Mühendislik
#Statik Proje#İmar#Php#Html5#CSS3#Outdoor Sporları#Boks

Hayatın kısa bir özeti.
Halil İbrahim Garbetoğlu

Yazarın Son Yazıları Halil İbrahim Garbetoğlu (Hepsini Gör)1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (29 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,45. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum - "Adres Değişikliği"

Bildir
fırat

adres değişikliği genelde seçim dönemlerinde yapılıyor. öğrenciler ikametgahlarını üniversite okudukları yere aldırıp oralarda oy kullanıyor.

mesut

ikametgahımızı değiştirdiğimizde bildirmezsek cezası var mı

Tuğrul

Ayni hafta icerisinde aracima plaka almak icin 2 kez ikametgah adresi degisikligi yapabilir miyim? Ikametgah adresi degisikligi icin belli bir sure var mi?

// Yönetici Cevabı
İki ikametgah değişikliği arasında minimum 1 ay olması gerekmektedir.

nisa

adres değişikliği için bildirim süresi var mı ve bu süre içinde bildirmezsek herhangi bir cezaya uğruyor muyuz?

// Yönetici Cevabı:
Adres değişiklikleri, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50 ve 51 inci maddeleri uyarınca 20 iş günü içerisinde yapılmalıdır.
adres bildirimlerinin süresi içinde yapılmaması halinde 480,00 TL, gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde ise, 963,00 TL idari para cezası uygulanması öngörülmüştür.

feride

ikametgah değişikliğini e-devlet üzerinden nasıl yapılır. yardımcı olur musunuz

// Yönetici Cevabı:
ikametgah değişiklikleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir ancak e-devlete mobil imza ile giriş yapmanız gerekmektedir.

wpDiscuz