Adalet bakanlığı 16 bin personel alacak

23.11.2016, 10:39

Adalet bakanı Bekir Bozdağ, bugün yaptığı açıklamasında; kuruma 2017 yılında 16 bin yeni personel alımı yapılacağını açıkladı. Alınacak olan personelin Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Hakim ve Savcı olacağı bildirildi. “2017 yılı içinde Adalet Bakanlığı olarak yaklaşık 16 bin yeni personel alımı yapacağız. Bunlardan kastım icra katibi, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci, infaz […]

Adalet bakanı Bekir Bozdağ, bugün yaptığı açıklamasında; kuruma 2017 yılında 16 bin yeni personel alımı yapılacağını açıkladı.

16000 PERSONEL HANGİ KURUMLARA ALINACAK

Alınacak olan personelin Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Hakim ve Savcı olacağı bildirildi.

BEKİR BOZDAĞ AÇIKLAMASI

“2017 yılı içinde Adalet Bakanlığı olarak yaklaşık 16 bin yeni personel alımı yapacağız. Bunlardan kastım icra katibi, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci, infaz koruma memuru, infaz katibi gibi şeyler ve de hakim savcı alımı dahil 16 bin civarında alım yapılacaktır. Son çıkarılan KHK ile biz uzman çavuşlar ve uzman erbaşlardan 2 yıl çalıştıktan sonra görevden ayrılanların gardiyan olarak mesleğe alımı konusunda bir hüküm koyduk. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir ilana çıkacağız. 35 yaşını doldurmamış olanlar arasından bunun seçimi yapılacak. Zannedersem ilk ilanda 5 bin kişi bunlardan alacağız. Büyük ihtimalle aralık ayı içinde bunun ilanını yapacağız.”Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir