Ana Sayfa > Medya > Gündem > 22 Kasım Resmi Gazete 677 Sayılı KHK İhraç Listesi

22 Kasım Resmi Gazete 677 Sayılı KHK İhraç Listesi

22 Kasım 2016 Tarihli resmi gazetede yayınlanan 677 Sayılı KHK ile çok sayıda kurumdan çok sayıda kişi görevinden ihraç edildi. Bu kurumlar arasında Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kurumlar da var.

677 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile toplamda 5 bin 676 kişi görevinden ihraç edildi.

İhraç Edilen Kişilerin Kurumları:

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 14 personel, Diyanet İşleri Başkanlığı 94 personel, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı 1 personel, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) 45 personel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 131 personel ihraç edildi.Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı 3 personel, Boru Hatları ile Petrol, Taşıma A.Ş. Genel müdürlüğü (BOTAŞ) 12 personel, BOTAŞ International Limited Şirketi (BIL) 4 personel,  Turkish Petroleum International Company (TPIC) 3 personel, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 5 personel ihraç edildi.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü 5 personel, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü 1 personel, Maden  Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü 4 personel, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü 2 personel, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü 13 personel, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğü 1 personel, Türkiye Kömür İşletmeleri kurumu Genel Müdürlüğü 11 personel, TP Petrol Dağıtım A.Ş. (TPPD) 2 personel, Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü 7 personel ihraç edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlar 13 personel, İçişleri Bakanlığı 347 personel, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Personeli (Belediyeler) 2 bin 349 personel, Kültür ve Turizm Bakanlığı 11 personel, Maliye Bakanlığı 389 personel, Gelir İdaresi Başkanlığı 64, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 119 personel ihraç edildi. Milli savunma Bakanlığı (MSB) 3 personel, Milli savunma Bakanlığı (MSB) Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü 15 personel, Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı 5 personel ihraç edildi.

Orman ve Su işleri Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar 52 personel, Sağlık Bakanlığı ve İlgili Kuruluşlar 752 personel, Yükseköğretim Kurumları – Akademik Personel 242, Yükseköğretim Kurumları – İdari Personel 942, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 15 personel ihraç edildi.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (15 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum - "22 Kasım Resmi Gazete 677 Sayılı KHK İhraç Listesi"

Bildir
avatar
zuhal
Ziyaretçi
zuhal

ortalama 1 ayda bir yeni kyk çıkarıyorlar ve insanları görevden ihraç ediyorlar. ne zaman bitecek bu ohal

avni
Ziyaretçi
avni

dile kolay 5676 kişi görevden ihraç edilmiş. bütün bu kişilerin suçlu olduğunu, aralarında masumların olmadığını kim iddia edebilir.

ceren
Ziyaretçi
ceren

eğer masumlar olursa bir sonraki khk ile görevine iade edilecektir. nasılki 677 khk ile görevine iade edilenler olduğu gibi. ülke güvenliğinin tehlikeye düştüğü bu durumlarda kurunun arasında yaşta yanabiliyor.

orçun
Ziyaretçi
orçun

677 khk ihraç listesini yayınlar mısınız

meral
Ziyaretçi
meral

22 kasım ihraç listesini yayınlar mısınız

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi