2016 Özel Harekat Polis Alımları Başladı mı?

06.09.2016, 13:05

15 Temmuz darbe girişiminden sonra İçişleri bakanı açıklama yaptı. 10.000 özel hareket polisi alınacak.

10 Ağustos 2016 tarihinde İçişleri bakanı Efkan Ala, 10.000 özel harekat polisi alımı yapılacağını söylemişti. Ancak bildiğiniz üzere İçişleri bakanı değişmiş, Efkan Ala’nın yerine Süleyman Soylu getirilmişti.

İçişleri bakanının değişmesi akıllara acaba bu değişim, Özel Harekat Polisi alımını etkiler mi sorusunu getirmişti ki korkulan olmadı.

[wptab name=’BAŞVURU’]

2016 Özel Hareket Başvuruları

Başvurular henüz alınmaya başlanmadı ve başvuru tarihleri netleşmedi. Başvurular başladığında haberdar olmak için facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

[wptab name=’ŞARTLAR’]

2016 Özel Harekat Başvuru Şartları

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmaksızın, mülakatla polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

Bu kişilerin, 28 yaşından gün almamış ve terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekecek.Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "2016 Özel Harekat Polis Alımları Başladı mı?"

avatar
  Subscribe  
Bildir
ahmet
Ziyaretçi
ahmet

Şart namede askerlik yapılmış suresini ya kaldırın yada suresini uzaltin .. ne o öyle bebelerimi alacaksınız bir şart name yapıyorsunuz dandik sartiniz var öne öyle yAa ayip denen bisi var kendiniz okudunuzmu şart nameyi okuyum anlarsınız

bayram kotay
Ziyaretçi
bayram kotay

bizidi alsinlar cocuklugumdan beri hayallim polis olmakti ama okuyamadim

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

Bir yildir sozlesmeli erim ve sozlesmeli erlige askerligimi yapmamis olarak girdim. Bu kanun kapsaminda 3 gune 1 sayildigi icin askerligi tamamlamamis sayiliyorum biz sozlesmeli erler olarakda. Bu pöh alimlarindanda hakkimiz oldugunu dusunuyorum. Bu kararnamedeki askerligini yapmis sartinin yaninda hic olmazsa bir yillik sozlesmeli erde basvura bilir eklense daha iyi olurdu…