2016 KPSS Ortaöğretim Sonuçları ne zaman açıklanacak

Bugün 3.5 milyon aday KPSS Ortaöğretim sınavına girdi. Adaylar kpss sonuçları ne zaman açıklanacak öğrenmek istiyorlar. İşte 2016 kpss ortaöğretim sonuçları açıklanma tarihi. Detaylar haberin devamında …

ÖSYM’den henüz yapılan kpss sınavı ile alakalı resmi bir açıklama gelmedi. Ancak ösym’nin son yaptığı sınavlarda sonuçları açıklama tarihini göz önünde bulundurduğumuzda, bugünkü sınavın açıklanmasının ortalama 1 ay süreceğini söyleyebiliriz.

Bundan yaklaşık 40 gün önce yani 16 ekimde önlisans sınavı yapılmış, 16 ekim kpss sınav sonuçları 9 kasımda açıklanmıştı. Burda 3 haftalık süre söz konusu. Ancak önlisans sınavına giren aday sayısı bugün yapılan ortaöğretim kpss sınavına giren aday sayısından daha azdı.

Bugün 3.5 milyon kişinin girdiği bir sınavdan söz ediyoruz. Sınav kağıtlarının okunması, sisteme girilmesi önlisans sınavına göre daha uzun sürecektir. Ancak bu sürenin 1 ayı geçmeyeceğini düşünüyoruz.

Ortaöğretim KPSS Sonuçları Nasıl Öğreneceğim

Bugün yapılan sınav sonuçları osym.gov.tr adresinden açıklanacak. Sınav sonuçları açıklandığında TC kimlik numaranız ve ais şifrenizle yada e-devlet şifrenizle giriş yaparak öğrenebileceksiniz.

Son olarak kpss ortaöğretim sonuçları açıklanıncaya kadar bugün yapılan sınav sorularını online çözerek kaç net yaptığınızı hesaplayabilirsiniz.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (19 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 9,25. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "2016 KPSS Ortaöğretim Sonuçları ne zaman açıklanacak"

Bildir
Halil İbrahim Garbetoğlu

sınav sonuçları açıklandığında haberdar olmak için sayfaya yorum bırakın.

wpDiscuz