logo
Ziyaretçi

Yazı Özeti

ÖSYM’den henüz yapılan kpss sınavı ile alakalı resmi bir açıklama gelmedi. Ancak ösym’nin son yaptığı sınavlarda sonuçları açıklama tarihini göz önünde bulundurduğumuzda, bugünkü sınavın açıklanmasının ortalama 1 ay süreceğini söyleyebiliriz.

Bundan yaklaşık 40 gün önce yani 16 ekimde önlisans sınavı yapılmış, 16 ekim kpss sınav sonuçları 9 kasımda açıklanmıştı. Burda 3 haftalık süre söz konusu. Ancak önlisans sınavına giren aday sayısı bugün yapılan ortaöğretim kpss sınavına giren aday sayısından daha azdı.

Bugün 3.5 milyon kişinin girdiği bir sınavdan söz ediyoruz. Sınav kağıtlarının okunması, sisteme girilmesi önlisans sınavına göre daha uzun sürecektir. Ancak bu sürenin 1 ayı geçmeyeceğini düşünüyoruz.

Ortaöğretim KPSS Sonuçları Nasıl Öğreneceğim

Bugün yapılan sınav sonuçları osym.gov.tr adresinden açıklanacak. Sınav sonuçları açıklandığında TC kimlik numaranız ve ais şifrenizle yada e-devlet şifrenizle giriş yaparak öğrenebileceksiniz.

Son olarak kpss ortaöğretim sonuçları açıklanıncaya kadar bugün yapılan sınav sorularını online çözerek kaç net yaptığınızı hesaplayabilirsiniz.

    Kimler Neler Demiş?

    1 Yorum - "2016 KPSS Ortaöğretim Sonuçları ne zaman açıklanacak"

    Bildir
    wpDiscuz