2016 KPSS Apartman Sorusu

Dün yapılan 2016 KPSS ortaöğretim sınavı sözel mantıkta çıkan apartman sorusu, sınava giren adayları çok zorladı ve sosyal medyanın en çok konuşulan konusu haline geldi. İşte adayları zorlayan o apartman sorusu haberin devamında …

Dün 3.5 Milyon kişinin girdiği kpss sınavında sorulan sözel mantık sorusu adayları ciddi anlamda zorladı ve sosyal medyada günün konusu haline geldi. Soru genel olarak şöyleydi.

Üç katlı bir apartmanın her katında ikişer daire bulunmaktadır. Avcı, Bakır, Cevizci, Duman, Ekici ve Fırtına ailelerinin oturduğu dairelere ilişkin kimi bilgiler şu şekildedir:

Her dairede yalnızca bir aile oturmaktadır.
Avcı ailesi en üst kat olan üçüncü katta oturmaktadır.
Cevizci ailesi, Ekici ailesinin üstündeki katlardan birinde oturmaktadır.
Fırtına ailesi, Cevizci ailesinin üstündeki katlardan birinde oturmaktadır.

Sınav soruları yayınlandıktan sonra tüm soruları internet sitemize yükledik. Apartman sorusuna tıklayarak açılan sayfada diğer Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık sorularını çözebilirsiniz.

Sosyal medyada apartman sorusu hakkındaki yorumlar:

Bakır, Ekici, Fırtına aileleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Avcı, Fırtına,Ekici,Cevizci,Bakır,Duman ailesi için kitapçığa apartman çizenler1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (27 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,25. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz