2016 Bedelli Askerlik Yolunda İlk Adım Atıldı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı son dakika açıklaması ile bedelli askerliğe ışık yaktı. Naci Ağbal’ın bedelli askerlikle ilgili açıklaması haberin devamında …

2016 Bedelli Askerlik Yolunda İlk Adım Atıldı

Yoklama kaçağı ve bakaya durumunda olan yüzbinlerce genç, hükümet kanadından bedelli askerlikle ilgili olumlu bir açıklama bekliyordu. Bu açıklama bugün Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bedelli askerlikle ilgili bir çalışmanın olup olmadığı yönündeki soruya “Şu anda bedelli askerlikle ilgili bir çalışmamız yok” – “Kimse böyle bir beklenti ve senaryo üretmesin, Türkiye herhangi bir ekonomik krize girme durumu olmayan bir ülke” yanıtını verdi.

Naci Ağbal’ın bu açıklamasından, hükümetin bedelli askerlikle ilgili bir çalışması olduğunu anlıyoruz. Çünkü 2014 yılında çıkarılan bedelli askerlikle ilgili süreç aynı bu şekilde ilerlemişti. Önce bedelli askerlik yönünde çok yoğun bir talep gelmişti. Ardından hükümet yetkilileri tek tek gündemlerinde bedelli ile ilgili bir çalışma olmadığını söylemeye başlamıştı. Bu açıklamalar son güne kadar devam etmiş, her çıkan yetkili bedelliye sıcak bakmadıklarını söylemişti. Fakat bütün bunların üzerine bedelli çıkmıştı.

Özetle şunu söyleyelim. Hükümetten bir bakanın bedelli askerlikle ilgili açıklama yapması ve bu açıklamanın olumsuz olması, bedelli askerlikle ilgili sürecin başladığını gösterir. Bedelli bekleyen arkadaşların gözü aydın.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum - "2016 Bedelli Askerlik Yolunda İlk Adım Atıldı"

Bildir
avatar
wpDiscuz