2016-2017 KYK Bursları Ne Zaman Yatacak

kyk-burslari-ne-zaman-yatacak

Bugün KYK burs sonuçları açıklanmasının ardından burs ve kredi kazanan öğrenciler kyk bursları ne zaman verilmeye başlanacak merak etmeye başladı. KYK bursları ne zaman yatacak detaylar haberin devamında …

37 Yorum
SPONSORLU BAĞLANTILAR

Önceki yıllarda KYK burs ve kredileri, 3 aylık birikmişle beraber Ocak ayında yatmaya başlardı. Ancak bu yıl bir değişikliğe gidildi ve ilk burslar aralık ayında verilmeye başlanacak. Bu müjdeyi veren kişi ise KYK Genel Müdürü Sinan Aksu.

İşte aylar öncesinden söylemiş olduğu sözler:

“Önceki yıllarda üniversiteye başlayan birinci sınıf öğrencileri müracaatlarını yaparlardı fakat burs ve kredilerini ocak ayı itibarıyla alırlardı. Bu yıl, bu tarihi ekim ayından başlatıyoruz. Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla birinci sınıf öğrencilerine bir müjdemiz var. Ekim, kasım, aralık aylarını da kapsayacak biçimde birinci sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemelerini yapacağız.”

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (15 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

37 Yorum - "2016-2017 KYK Bursları Ne Zaman Yatacak"

Bildir
avatar
Zeliha
Ziyaretçi
Zeliha

Peki bizde burs alıyoruz ama bize ocakta verilmiştı 3 ayinki verilmedi bize bu haksızlık değilmi ve ya verilecekmi önceki yılda alanlara

Cenk
Ziyaretçi
Cenk

Merhaba,benim sorum şu benim hesabıma 1200 tl yattı tamam bu 3 aylık yatan para geçen ayların mı? Yoksa ocak şubatın mı?

student
Ziyaretçi
student

Lisans 412 TL,Yüksek Lisans,824 TL ,Doktora 1236 TL kredi/burs alır Yaptığınız noter kefalettnamesindeki toplam tutardan bunu anlayacaksınız zaten.Tüm öğrenciler ekim-kasım ve aralık aylarını toplu olarak aralık ayının 6-10 tarihleri arasında alacaklar TC Kimlik 0 İLE BİTENLER 6—2 İLE BİTENLER 7—-4 İLE BİTENLER 8—6 İLE BİTENLER 9—-8 İLE BİTENLER aralık ayının 10. günü ödemelerini tahsil edebilirler Tüm öğrenciler ayırım gözetilmeksizin Lisans 412*3=1236,TLYüksek Lisans 824*3=2472 TLDoktora 1236*3=3708TL ödeme alacaklar.

Şükrü
Ziyaretçi
Şükrü

Ben 1 Sinifim ilk defa burs alcam ama geçen yıl başvurdum çıktı almadım Kaydimi sildirdim. Bu yıl başka yerdeyim? ???

merve
Ziyaretçi
merve

3 aylık birikmiş burs/kredi vercekler yazıyor her yerde. ben yükseklisans öğrencisiyim. eğer böyle bir ödeme yapılırsa alacağım miktar 800*3 mü olacak? yoksa düz 1200 tl mi? çünkü ortada böyle bir söylenti de var, yükseklisans yada doktora öğrencilerine de 400*3=1200 tl şeklinde ödeme yapılacak diye. o zaman yl/doktora öğrencilerine 3 aylık ödeme yaplmamış oluyor?

Meri
Ziyaretçi
Meri

18.11.2016 tarihinde kredi için taatütname yaptırdım kartımı 22.11.2016-23.11.2016 tarihlerinde alabilirsiniz diyor.Fakat ben farklı ildeyim kartımı geç alsam bişi olurmu?

Wdghj
Ziyaretçi
Wdghj

Olur bankadanda alabiliyorsun

davut
Ziyaretçi
davut

Kartini bulundugun ilden alabilirsin

Turan
Ziyaretçi
Turan

Beyler bayanlar size bi açıklama yapayım burs/kredi alan arkadaşlar bu yıl değişiklik yapılmış aralıkta burslar yatırılacak ayrıca kyk dan onay yapmayı unutmuşsanız onayınızı yapın.burs ücreti 400 tl değişen bişey Yok banka kartınız onay gittikten sonra ortalama 1 veya birbuçuk ayda geliyor ki hiç sorun değil ziraat bankasına gidip burs/kredinizi alabilirsiniz yada bankalara gitmeyi sevmiyorsanız bankada avuç sistemi var parmak izi gibi onu yaptırın kartınız gelene kadar bankamatikte paranızı çekebilirsiniz..hayırlı olsun herkese

merve
Ziyaretçi
merve

hayır kartın 1 ay sonra gelmesi gibi bir durum yok. bugün bankaya gittim ve formu doldurup kartımı aldım.

Duygu
Ziyaretçi
Duygu

Ben ikinci sınıfım bu yıl burs almaya hak kazandım ben 2. Sınıf olduğum için aralıkta alamayacak mıyım sadece 1. Sınıflar için mi geçerli bu yardımcı olur musunuz

Ceren
Ziyaretçi
Ceren

2.sınıfta burs çıkanlar ekimden itibaren alamıyor mu şimdi?

yücel
Ziyaretçi
yücel

bende senin durumundayım

esra
Ziyaretçi
esra

kredi sonuclarından sonra yapılan Taahhütname onayıyla başka birşey yapılcak mı bilen var mı

davut
Ziyaretçi
davut

Yapacagin tek sey ziraatten mesaj gelecdk o tarihte gidip kartini almak

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

400 tl kyk bursu çok iyi. bu aralıkta yatsa biraz rahat etsek. ev kirasını ödeyecem.

oktay
Ziyaretçi
oktay

bu kredilerin bir de geri ödemesi olacak haberiniz var dimi 🙂 ne mutlu burs çıkanlara.

mustafa
Ziyaretçi
mustafa

Bi doğru düzgün bilgi veren yok arkadaş ya.Adam gibi bi açıklama yapsalar ya ne zaman yatacaksa her sitede başka bi şey yazıyor.

hande
Ziyaretçi
hande

benim anladığım aralığın 6sı ve 10u arası hesaplarımıza yatacak burslar

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi