20 Kasım KPSS Sınav Yerleri

20 Kasım pazar günü saat 10.00’da yapılacak olan KPSS Ortaöğretim sınavı için giriş belgeleri henüz yayınlanmadı. 20 Kasım KPSS Sınav Yerleri haberin devamında …

20 Kasım günü saat 20.00’da yapılacak KPSS sınavına girecek adaylar sınav yerlerinin açıklanmasını bekliyor. Henüz sınav giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağı ile alakalı ÖSYM’den bir açıklama yapılmadı.

Ancak sınav yerlerinin bu cuma gününe kadar açıklanacağını düşünüyoruz.

Sınav zamanında yanınızda olmaması gerekenler?

Kurumun en çok hassas olduğu durumlardan birisi de adayın yanında olmaması gereken materyallerdir. Bu materyaller adayın yanındaysa sınava giremez, girerse de sınavı geçerli olamaz. Cüzdan, saat (elektronik veya normal), çanta, hesap makinesi, pergel, cetvel, kalem, silgi, müsvedde kağıt, cep telefonu, anahtarlık, sigara, çakmak, tespih, içecek (su haricindeki içecekler yasaktır), yiyecek, ilaç ( raporu olmayan ilaç kabul edilmeyecektir), elektronik eşyalar (kablosuz bluetooth gibi materyaller), metal olan eşyalar (iğneler ve kemer haricinde)

KPSS SINAV TARİHLERİ 2016

KPSS Ortaögretim/Ön lisans (Ön Lisans Düzeyi) – 16 Ekim 2016

KPSS Ortaögretim/Ön lisans (Ortaöğretim Düzeyi) – 20 Kasım 2016

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Testi – 4 Aralık 2016

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman olacak?

ÖSYM ortaöğretim sınavında tarih değişikliğine gitti. 23 Ekim’de yapılacak olan sınav 20 Kasım’a ertelendi. Saatinde de değişiklik yaşandı. 09:30’ta olması gereken sınavı saat 10:00’da yapılacak.1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız (41 Kişi oy verdi, 10 üzerinden ortalama puan: 8,70. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
wpDiscuz