Ana Sayfa > Haberler > Öğrenciler > Sınavlar > Ehliyet Sınavı > Ehliyet Sınavı Duyurular > 11 Şubat 2017 Ehliyet Sınav Soruları

11 Şubat 2017 Ehliyet Sınav Soruları

11 Şubat 2017 Ehliyet sınav soruları ve cevapları açıklama sayfası. 11 Şubat ehliyet sınavında çıkmış soruları sayfamızdan online test olarak çözebilirsiniz.

2017 Ehliyet sınav takvimi açıklandı. Bu takvime göre en yakın zamanda yapılacak olan ehliyet sınavı 11 şubatta yapılacak. 2017’nin ilk ehliyeti olacak olan sınavda 50 soru sorulacak.

Ehliyet sınavında hangi dersten kaç soru çıkacak?

11 Şubatta yapılacak olan sınavda 12 tane ilk yardım sorusu, 23 tane trafik sorusu, 9 tane motor sorusu ve 6 tane trafik adabı sorusu olmak üzere toplamda 50 soru çıkacak.

Ehliyet Sınavına Çalışma

Ehliyet sınavına çalışmak düşündüğünüz kadar zor değildir. Genelde ehliyet sınavında aynı yada benzer sorular çıkmaktadır. Bu nedenle ehliyet sınavına çalışmanız yalnızca ehliyet sınavı çıkmış soruları çözmek şeklinde olmalıdır. Eğer geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözerken 80 ve üzeri puan almanız garantidir.

Zaten trafik adabı ve trafik soruları çok kolaydır. Bu soruları çalışmadan da kendi bilgilerinizle çözebilirsiniz. Çalışmanız gereken kısım ilk yardım ve motor soruları olmalıdır. Bu dersin sorularını çözmeden yapamazsınız. Mutlaka geçmiş yıllarda çıkmış sorulara göz atmalı, sınava o soruları çözerek girmelisiniz.

Sizin için 2017 yılı ehliyet sınavı denemesi hazırladık.

2017 Ehliyet Sınavı Denemesi

Ehliyet Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanır?

Ehliyet sınav soruları genelde sınavın yapıldığı günden 4 gün sonra açıklanıyor. Ancak bazen bu süre gecikebiliyor. Ehliyet soruları açıklanıncaya kadar sitemizi takip ederek sınava giren ziyaretçilerimizin hatırladıkları soruları sayfamızdan görebilirsiniz.

Ehliyet Sınav Ücreti ne kadar?

2017 yılı ehliyet sınav ücretleri 80 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret 2016 yılında 60 TL idi. Daha detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Ehliyet Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Ehliyet sınav sonuçları genelde 2 hafta içerisinde açıklanır. Daha detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Ehliyet sınavından geçmek için kaç puan almak gerekiyor?

Ehliyet sınavından geçebilmek için 70 puan yani 35 doğru yapmanız gerekiyor. Sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor. Daha detaylı bilgi için TIKLAYIN.

 


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum - "11 Şubat 2017 Ehliyet Sınav Soruları"

Bildir
avatar
ayşe
Ziyaretçi
ayşe

sınava bir aydan az süre kaldı

zahide
Ziyaretçi
zahide

her geçen gün sınav heyecanım artıyor ancak geçmiş yıllardaki soruları çözünce heyecandan eser kalmıyor.

metin
Ziyaretçi
metin

her gün geçiyor ve ehliyet sınavı bir gün daha yaklaşıyor. 2. girişim olacak. umarım geçerim.

fırat
Ziyaretçi
fırat

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. deneme sınavında 35 yaptım tam sınırdayım. biraz daha çalışmam gerekiyor ehliyet sınavına.

metin
Ziyaretçi
metin

sınav yaklaştıkça heyecanım artıyor. sürekli geçmiş yıllardaki ehliyet sorularını çözüyorum.

murat
Ziyaretçi
murat

ehliyet sınavı denemesini çözdüm. 84 puan aldım. gerçek sınavda kazanır mıyım sizce.

wpDiscuz
İletişim Site yönetimine söylemek istedikleriniz...
Künye Sitemiz künyesi ...
Reklam Ver Reklam vermek için buraya ...
Gizlilik Politikası burokrasi.com.tr gizlilik sözleşmesi